پروتکل‌های بهداشتی در دفن فوت‌شدگان مبتلا به کرونا در اراک رعایت می‌شود

اراک - ایرنا - رییس سازمان آرامستان‌ اراک گفت: فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا در شهرستان اراک با رعایت کامل دستورات اسلامی و بهداشتی در آرامستان این شهر دفن می‌شوند.

«ابوالفضل جلالوندی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دفن این اموات با نظارت کامل دانشگاه علوم پزشکی اراک و نماینده ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: تمام فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در شهرستان اراک، غسل و کفن می‌شوند و با رعایت موارد بهداشتی برای جلوگیری از شیوع این ویروس به دیگران دفن می‌شوند.

رییس سازمان آرامستان‌ اراک ادامه داد: تاکنون خانواده‌های درگذشتگان ناشی از ویروس کرونا همکاری مناسبی در خاکسپاری عزیزان خود با این سازمان داشته‌اند و انتظار است همه مردم و سایر افرادی که عزیزی را از دست می‌دهند به توصیه‌ها توجه جدی کنند و مانع تجمع افراد شوند.

جلالوندی اظهار داشت: بر اساس مصوبه قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی درب‌های آرامستان‌های اراک تا ۲۰ فروردین‌ماه جاری بسته است و اجازه تردد خودرو داده نمی‌شود اما برخی افراد بدون توجه به توصیه‌ها، خودروهای خود را در اطراف بهشت زهرا (س) پارک می‌کنند و به صورت پیاده در سر قبور حاضر می‌شوند و روزهای اخیر تعداد بسیاری از مردم در آرامستان اراک حضور داشتند که این حضور نگران کننده است.

رییس سازمان آرامستان‌ اراک افزود: مداحی‌ها تا قبل از شیوع این ویروس بدون هیچ ممانعتی و با استفاده از برق خودروها انجام می‌شد اما هم‌اکنون برخی خانواده‌ها با استفاده از شارژهای دستی مداحان را بر سر قبور عزیزان از دست رفته خود حاضر می‌کنند که این امر می‌تواند موجب افزایش مدت خاکسپاری و تجمع بیشتر افراد شود.

کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این شهر بیش از ۶۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی‌ می‌کند.

نخستین مورد ویروس کرونا در اراک اول اسفندماه سال ۹۸ و پس از شهر قم ثبت شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها