۱۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۹
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83738855
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای تهران پاک است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز یکشنبه، از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۴۸ در شرایط پاک است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۵۱ بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۲۹ و منواکسید کربن با شاخص ۱۶ بوده است.

ایستگاه‌های پارک شکوفه(منطقه ۱۸) با شاخص ۶۴، سوهانک (منطقه ۱) با شاخص ۶۰ و  شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۵۷ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران را نشان می دهد.

ایستگاه های پونک با شاخص ۳۱، شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۴۳ و شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۴۴ در همین مدت شرایط پاک را نشان می دهند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

امسال ۹ روز هوای پاک و هفت روز هوای قابل قبول یا سالم به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =