تخصیص بیمه بیکاری برای اصناف فرهنگی هنری البرز

کرج - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز اعلام کرد که با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فعالیت‌ اصناف مختلف فرهنگی هنری به کارکنان این بخش‌ها بیمه بیکاری تخصیص یافته است‌.

به گزارش روز یکشنبه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، ناصر مقدم افزود: بر این پایه به کارکنان موسسه‌های فرهنگی هنری، چاپخانه ها، کانون‌های آگهی و تبلیغات، آموزشگاه‌های هنری و سایر صنوف فرهنگی هنری که به علت شیوع کرونا از کار بیکار شده‌اند بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: صنف‌هایی هم که کارگاه آنان تعطیل شده  یا زیر یکسال سوابق بیمه در سال ۹۸ دارند مشمول بیمه بیکاری می شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز اظهار داشت: در راستای ماده ۲ و بند ب ماده ۶ قانون بیمه بیکاری این دسته از صنوف باید ابتدا در پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت تعاون ،کار رفاه اجتماعی 

 ثبت نام اولیه را انجام دهند که مهلت ۳۰ روزه آنان سپری نشود.

مقدم با بیان اینکه همه مشاغلی که به صورت مستقیم به دلیل شیوع کرونا مجبور به تعطیلی و کارگران آنان بیکار شده اند، شامل قانون بیمه بیکاری خواهند شد، تصریح کرد: افرادی که در این سامانه ثبت نام می‌کنند علت بیکاری را گزینه حوادث غیرمترقبه انتخاب کنند.

وی تاکید کرد: طبق مقررات تامین اجتماعی، لزوما بیمه‌شدگان بیکار که دارای کد کارگاهی بوده‌اند مشمول دریافت حق بیمه بیکاری هستند و افرادی از جمله بیمه‌شدگان صندوق هنر که به صورت خویش‌فرما بیمه شده‌اند مشمول این قانون نیستند.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به۲۰۴ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =