۱۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۷
کد خبرنگار: 2176
کد خبر: 83738804
۰ نفر

برچسب‌ها

خبرهای غیررسمی درباره ترور یکی از نیروهای حزب الله لبنان

تهران -ایرنا - برخی رسانه های منطقه ای و داخلی امروز یکشنبه از ترور و شهادت یکی از نیروهای حزب الله لبنان به نام «علی محمد یونس» در جنوب این کشور خبر دادند. هرچند تا این لحظه این خبر از سوی منابع رسمی حزب الله تایید نشده و در رسانه های معتبر لبنانی انعکاس نیافته است.

اولین بار پایگاه خبری السیاسه، این خبر را منتشر کرد و سپس خبر در برخی سایت ها و خبرگزاری های داخلی بازتاب یافت، این درحالی است حتی رسانه های لبنانی مانند العهد،‌ المنار و المیادین نزدیک به حزب الله نیز تاکنون خبری در این خصوص منتشر نکرده اند. 

براساس اخبار منتشره تایید نشده ، علی محمد یونس دیروز شنبه در روستای زوطر در استان نبطیه در جنوب این کشور ترور شده است.

براساس این گزارش جسد او در حالی که مورد اصابت گلوله از ناحیه سر قرار گرفته بود در این روستا در استان نبطیه در جنوب لبنان پیدا شد.

گفته می شود که او جز نیروهای امنیتی حزب الله  و کارشناس تعقیب و شناسایی جاسوسان بوده است.

وی در اثر اصابت چند گلوله به سرش ترور شده و یک جوان همراه محمد یونس نیز زخمی شده است.

در گزارش های منتشر شده آمده است،‌ یونس و جوان همراه در ماموریت تعقیب یک جاسوس بوده اند که در کمین سه خودرو از جمله یک جیپ در روستای زوطر می افتند و یونس ترور و همراه وی زخمی و به بیمارستان منتقل می شود.

براساس گزارش السیاسه، حزب الله در ابتدا به صورت داخلی این خبر را اعلام کرده،‌ اما نیمه شب از بلندگوها در شهرک جبشیت اعلام شد.

گفته شده که یونس مسئولیت امنیتی مهمی در مقاومت اسلامی داشته و مسوول یک پرونده حساس بوده اما موضوع این پرونده را اعلام نکردند.

جنبش حزب الله لبنان هنوز در این خصوص بیانیه رسمی منتشر نکرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =