سوانح جاده‌ای همدان در نوروز پنج فوتی و ۵۹ مجروح داشت

همدان- ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت: از ۲۵ اسفند سال گذشته با آغاز طرح نوروزی پلیس تا پایان ۱۵ فروردین امسال پنج تن در سوانح جاده‌ای این استان فوت کرده و ۵۹ تن نیز مجروح شدند.

سرهنگ رضا عزیزی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: طرح نوروزی سال گذشته ۱۴ تن در سوانح جاده ای جان خود را از دست دادند که امسال با ۶۴ درصد کاهش این آمار به پنج نفر کاهش یافت.

وی اضافه کرد: همچنین ۱۶۳ نفر در ۹۶ فقره سانحه جاده ای نوروز سال گذشته مجروح و مصدوم شدند که امسال این آمار با ۱۰۴ نفر کاهش معادل ۶۵ درصد  به ۵۹ مجروح رسید و سوانح خسارتی هم از ۳۳۶ به ۱۱۴ فقره کاهش یافت.

رییس پلیس راه استان همدان بیان کرد: میزان تردد های درون و برون استانی از ۱۰ میلیون و ۳۶۱ هزار به پنج میلیون و ۸۲۷ هزار در نوروز امسال رسیده که معادل ۴۴ درصد و میزان ورود و خروج خودروها از این استان نیز ۶۱ درصد کاهش داشته است.

سرهنگ عزیزی ادامه داد: به دنبال اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی ۲۶ دستگاه خودرو به پارکینگ منتقل شده و ۳۴۵ دستگاه خودرو نیز توسط عوامل پلیس راه اعمال قانون به پرداخت ۵۰۰ هزار تومان جریمه شدند.

وی افزود: طرح فاصله گذاری اجتماعی همچنان ادامه دارد و در صورت مشاهده خودروهای غیر بومی یا تردد خودروهای بومی در محل های ممنوعه نظیر گنجنامه و جاده حیدره، ۵۰۰ هزار تومان جریمه می شوند.

سرهنگ عزیزی اضافه کرد: در صورت اعمال قانون ۵۰۰ هزار تومانی، شماره انتظامی خودرو وارد سامانه شده و به صورت اتوماتیک و سیستمی وسیله نقلیه توقیف می شود و در صورت مواجه ماموران با این خودرو آن را به پارکینگ منتقل می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha