پروتکل‌های سبک زندگی و کرونا در چهارمحال و بختیاری تدوین شد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: برای تداوم زندگی اجتماعی مردم و تسهیل در کسب و کار آنها، پروتکل‌هایی ویژه مردم استان تدوین شده است.

مجید شیرانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای تداوم فعالیت اقشار مختلف استان از جمله کارگران فصلی، کشاورزان، دامداران و سایر مشاغل و حرف دستورالعمل‌هایی تدوین شده است که با سپری کردن اوج شیوع ویروس کرونا در اختیار مردم قرار داده می‌شود.

وی ،با بیان اینکه ویروس کرونا در استان در عین حال که مدیریت شده اما هنوز مهار نشده است، بیان داشت: اگر چه مردم از خانه‌نشینی خسته شده و یا نسبت به مهار ویروس کرونا در استان خوش‌بین شده‌اند اما این تصور نادرست است و همچنان باید قرنطینه خانگی را ادامه دهند.

شیرانی تصریح کرد: شکستن قرنطینه خانگی و حضور در اجتماعات سبب می‌شود تا با پیک‌های ثانویه شیوع ویروس کرونا مواجه شویم که این موضوع خطرناک است و می‌طلبد مردم همراهی و همکاری خود را تداوم بخشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در روزهای اوج شیوع ویروس کرونا قرار داریم، اظهار داشت: اگر پیش‌بینی‌ها به درستی محقق شود، اوج شیوع ویروس کرونا بین ۲ تا ۳ هفته دیگر ادامه خواهد داشت و سپس با یک شیب ملایم روند نزولی به خود می‌گیرد.

شیرانی خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری جزو استان‌هایی است که توانسته شیوع ویروس کرونا را تحت مدیریت و کنترل قرار دهد اما اگر همراهی لازم انجام نگیرد ممکن است این وضعیت وارد روند ناگواری شود از همین رو از مردم استان تقاضا می‌شود تا در ۳ هفته آینده همچنان نسبت به رعایت نکات وضوابط بهداشتی اهتمام لازم را به کار گیرند.

به گزارش ایرنا، بیماری ویروسی کرونا که عامل انتشار آن کووید ۱۹ است به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =