مسابقه مجازی بازیگری تک‌نفره در آستارا کلید خورد

آستارا - ایرنا - انجمن هنرهای نمایشی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا با اعلام برگزاری مسابقه تصویری مونولوگ یا بازیگری تک‌نفره در فضای مجازی، هنرمندان این عرصه در سراسر کشور را برای شرکت در آن دعوت کرد.

سیامک حسن زاده رئیس انجمن هنرهای نمایشی اداره ارشاد آستارا روز شنبه در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا گفت: هر بازیگر می تواند با تلفن همراه و با موضوع آزاد، هنر بازیگری تک نفره خود را حداکثر در یک دقیقه تصویربرداری و به شماره واتساپ ۰۹۱۱۶۱۷۴۷۳۳ ارسال کنند.

وی بیان کرد: برای این مسابقه سه داور از استان های گیلان، تهران و زنجان تعیین شده و سهم هر بازیگر حداکثر ۲ اثر و زمان ارسال آثار، دوم اردیبهشت ماه است و بعد از ریشه کنی بیماری کرونا، طی آئینی آثار برگزیده معرفی و بازیگران تجلیل خواهند شد.

 حسن زاده ادامه داد: این مسابقه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا و انجمن هنرهای نمایشی گیلان و با هدف غنای اوقات فراغت بازیگران در ایام خانه نشینی برای پیشگیری از شیوع کرونا برگزار می شود.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به بیش از ۱۹۰ کشور از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه، امارات متحده عربی و ایران نیز سرایت کرده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع شده است و ۴۰۰ هنرمند در هفت انجمن هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آن فعالیت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =