۱۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۷
کد خبرنگار: 2493
کد خبر: 83738399
۰ نفر

برچسب‌ها

کوچ «ساعت شعر» به فضای مجازی

تهران- ایرنا- نشست‌های ادبی «ساعت شعر» که هر هفته یکشنبه‌ها میزبان علاقه‌مند بود، برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا به شکل مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، این روزها که ویروس همه‌گیر کرونا جهان را درگیر کرده و سبب خانه‌نشینی مردم شده است و سازمان‌ها و نهادهای کشور را به تعطیلی کشانده، روشن نگه داشتن چراغ محافل ادبی از جمله راه‌های امیدبخشی و پیروزی بر آن است. 

برنامه ساعت شعر با همت مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری از چهار سال پیش راه‌اندازی و در روزهای یکشنبه در سالن سلمان هراتی برگزار می‌شد. طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای پیشگیری از تعطیلی فعالیت‌های فرهنگی و پیامدهای آن، همچنان در این روزها برگزار می‌شود و همه‌گیری ویروس کرونا هم مانع از برپایی این نشست‌ها نشده است. 

مسئولان، استادان و اعضای این جلسه از چند هفته پیش سلسله نشست‌های ادبی خود را به فضای مجازی منتقل کرده و همچون روال گذشته در این نشست‌ها اعضا به شعرخوانی پرداخته و اشعار آن‌ها توسط کارشناسان نقد و بررسی می‌شود.

 طی دو هفته آغازی سال جدید نیز سلسله نشست‌های هفتگی ساعت شعر مختص اعضای این جلسه برگزار شده است. در این جلسات مجازی تعدادی شعرخوانی انجام شده است که این اشعار  توسط استادان دکتر علی داوودی و محمود حبیبی‌کسبی نقد شده اند. جلسه بعدی این نشست ادبی یکشنبه ۱۷ فروردین‌ ساعت ۱۶ در گروه وات ساپی ساعت شعر به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =