رییس منابع طبیعی دامغان: ۸.۴ تن چوب تاغ قاچاق کشف شد

سمنان- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان گفت: هشت هزار و ۴۶۵ کیلوگرم چوب و زغال تاغ سال گذشته در این شهرستان کشف و ضبط شد.

علی اکبر عباسی راد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هشت هزار و ۴۶۵ کیلوگرم زغال و چوب تاغ از متخلفان سال گذشته در قالب ۹ محموله به ارزش حدود پنج میلیارد ریال کشف و پنج خودرو توقیف شد و ۹ نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

عباسی راد ادامه داد: این میزان کشف متعلق به پرونده‌هایی است که سال گذشته به مراجع قضایی شهرستان معرفی شد. 

وی تصریح کرد: چوب تاغ به علت مقاومت بالا نسبت به کم آبی و شرایط سخت محیطی ارزش فراوانی در تثبیت خاک، جلوگیری از فرسایش بادی و ایجاد گردو غبار دارد و در تولید علوفه و نفوذ آب به اعماق زمین نیز تأثیر فراوانی دارد.

وی افزود: استقرار گیاه تاغ در مناطق بیابانی با مشکلات فراوان و صرف هزینه‌های بالا امکان پذیر است و حفظ و نگهداری از این نعمت الهی وظیفه همگانی است و مشارکت آحاد مردم موجب ممانعت از دستبرد متجاوزان و فرصت طلبان به این سرمایه ملی می‌شود.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان گفت: شهروندان می‌توانند هر گونه برداشت غیرمجاز از سطح عرصه‌های منابع طبیعی را با شماره تلفن امداد جنگل و مراتع ۱۵۰۴ و یا ۳۵۲۴۲۲۴۰ گزارش کنند.

کشت تاغ یکی از ارزان ترین اقدامات در راستای مهار بیابانزایی است که همه ساله توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =