ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه بحرین خواستار آزادی زندانیان عقیدتی در این کشور شد

تهران - ایرنا - ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه بحرین با انتشار بیانیه‌ای خواستار آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی در بند رژیم آل خلیفه شد.

به گزارش روز شنبه تارنمای "منامه پُست"، این ائتلاف سیاسی در بیانیه خود با اشاره به سخنان آیت الله عیسی قاسم از علمای بحرین که در پی شیوع بیماری کرونا خواستار آزادی فوری بازداشت شدگان در  این کشور شده است، افزود:  پرونده زندانیان عقیدتی در زندان‌های رژیم آل خلیفه موضوعی زنده است که بصورت شبانه روز ادامه دارد و باتوجه به شیوع بیماری کرونا ادامه آن بسیار خطرناک است.   

ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه بحرین اضافه کرد:  کشورهای جهان با هدف جلوگیری از انتشار این ویروس در بین زندانیان اقدام به آزادی تعداد زیادی از زندانیان خود کردند اما رژیم بحرین که با خونسردی هزار قتل را مرتکب شده است هزاران زندانی عقیدتی که بیشتر آن‌ها  سالخوردگان و مبتلایان به بیماری‌های مزمن هستند و در شرایط بهداشتی و بیماری سخت قرار دارند را در بند کشیده است.  

این بیانیه افزود: حاکمان آل خلیفه با فریب برخی کشورها به گونه‌ای وانمود می‌کنند که زندانیان را آزاد کرده اند اما این آزادی تعداد اندکی از زندانیان سیاسی را شامل شده است و بیشتر آزاد شدگان مجرمان جنائی و جنایتکار از ملیت‌های دیگر بودند و همچنان زندگی هزاران نفر از زندانیان سیاسی بحرین مورد بی‌توجهی قرار دارد.  

ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه بحرین با اشاره به اینکهدر شرایط خطرناک کنونی به دلیل استفاده از افراد خارجی به عنوان زندانبان در زندان‌های بحرین هر لحظه ممکن است اتفاق ناخوشایندی در زندان‌های این کشور روی دهد، هشدار داد: احتمال دارد این موضوع سلامت زندان‌های بحرین را با بحران بی‌سابقه مواجه کند.  

در این بیانیه با اشاره به اینکه موضع ائتلاف ۱۴ فوریه با اقدام ملی مقابله با ویروس کرونا  سازگار است، آمده است: لازم است که زندان‌ها بدون تاخیر از وجود همه زندانیان سیاسی خالی شوند و تصمیم‌های پزشکی بر تصمیم‌های امنیتی غلبه کند. 

آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر انقلاب بحرین و از علمای این کشور روز گذشته در بیانیه ای با اشاره به شیوع بیماری همه‌گیر کرونا، آزادی زندانیان سیاسی این کشور را خواستار شد. 

وی با اشاره به ابتلای شمار زیادی از مردم جهان به ویروس کرونا و فوت شماری دیگر بر اثر ابتلا به این ویروس، آزادی هزاران زندانی را ضروری دانست و از آن به عنوان اقدام انسانی، عاطفی و وجدانی نام بُرد. 

رهبر شیعیان بحرین همچنین به مقامات آل خلیفه هشدار داد که ورود ویروس کرونا به زندان‌های این کشور هرج و مرج امنیتی را به دنبال خواهد داشت و در صورت وقوع آن، عقل و زور قدرت مقابله با عواطف جوشان و خشمگین ناشی از شیوع کرونا در زندان‌ها را نخواهد داشت. 

شماری از علمای بحرین امروز (شنبه) با حمایت از بیانیه آیت الله شیخ عیسی قاسم، آزادی زندانیان سیاسی از زندان‌های این کشور پیش از وقوع اتفاق‌های ناگوار را خواستار شدند.  

به گزارش ایرنا، با شیوع ویروس کرونا، تاکنون ۲۰۰ کشور جهان از جمله بحرین درگیر این بیماری شده و آمار مبتلایان به این ویروس به بیش از یک میلیون نفر در سراسر دنیا افزایش یافته است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت بحرین تاکنون ۶۷۳ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌ و چهار نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha