اسپانیا و ایتالیا، رتبه‌های برتر اجرای قرنطینه کرونا

تهران- ایرنا - طبق اطلاعات شرکت گوگل درخصوص میزان تردد افراد در 131 کشور که به دلیل شیوع ویروس کرونا قرنطینه اعلام کرده‌اند، شهروندان اسپانیا و ایتالیا با بالاترین آمار ابتلا به ویروس کرونا، با به حداقل رساندن جابجایی‌های درون شهری، اهتمام خود نسبت به حفظ قرنطینه خانگی را نشان دادند.

به گزارش روز شنبه ال پائیس، اطلاعات ترسیم شده گوگل از رفت و آمد کاربران نسبت به وضعیت جغرافیایی که در بازه زمانی ۱۶ فوریه تا ۲۹ مارس (۲۷ بهمن تا ۱۰ فروردین) ثبت شده است، نشان از توقف کامل فعالیت ها در کشورهای ایتالیا و اسپانیا دارد.  

نمودار های منتشر شده گوگل حاکی از عدم رفت و آمد شهروندان به مراکز تفریحی همچون پارک ها، سواحل و مراکز خرید لوازم غیرضروری در دوره مشخص شده است.

بر اساس این آمار در هفته ابتدایی اعلام وضعیت هشدار در کشور اسپانیا و نگرانی مردم از کمبود موادغذایی و بهداشتی، افزایش ۷۶ درصدی مراجعه مردم به فروشگاه های موادغذایی و داروخانه ها مشهود است.

دولت اسپانیا در تاریخ ۳۰ مارس (۱۱ فروردین) ممنوعیت تردد مشاغل غیر ضروری را اعلام کرد؛ این در حالی است که پیش از این تاریخ، کاهش ۶۴ درصدی جابجایی مردم برای حضور در محل کار در اطلاعات شرکت گوگل ثبت شده است.

 به موجب این طرح، دولت ها می توانند از میزان اثربخشی تدابیر و محدودیت های اعمال شده آگاهی یابند و در تصمیمات آینده با دقت بیشتری عمل کنند. به عنوان مثال بر اساس اطلاعات ثبت شده از تردد شهروندان کشور انگلیس، تفاوت چشمگیر سطح فعالیت ها پیش از ۱۸ مارس و پس از آن به دنبال دستور دولت بوریس جانسون مبنی بر تعطیلی مراکز آموزشی و اعلام قرنطینه خانگی در ۲۳ مارس، کاملا مشهود است.

اسپانیا که تا پیش از این، پس از ایتالیا وخیم ترین شرایط از نظر ابتلا به ویروس کرونا را داشت، طبق آخرین آمار وزارت بهداشت این کشور، با ۱۲۴ هزار و ۷۳۶ مورد ابتلا و ۱۱ هزار و ۷۴۴ مورد فوتی، ایتالیا را پشت سر گذاشت و به درگیرترین کشور اروپایی درگیر به کوید-۱۹ تبدیل شد.

بنابر آخرین آمارهای رسمی از وزارت بهداشت ایتالیا تاکنون ۱۱۹ هزار و ۸۲۷ نفر به این ویروس مبتلا شده و ۱۴هزار و ۶۸۱ نفر جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =