«عابدان کهنز» به روسیه می‌رود

تهران- ایرنا- مستند سینمایی «عابدان کهنز» به کارگردانی مجید رستگار قرار است در نیمه اردیبهشت با حضور در جشنواره مستند «اینترداک» در ۵۰ شهر روسیه و جهان اکران شود.

فیلم مستند عابدان کهنز به نخستین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند روسیه اینترداک راه یافت. این جشنواره از ۳۰ آوریل تا ۲ می (۱۱ تا ۱۳ اردیبهشت) در مسکو برگزار می‌شود و به گفته مسئولان آن فیلم‌های منتخب این جشنواره علاوه بر مسکو در ۵۰ شهر در روسیه و جهان اکران خواهد شد.

مستند عابدان کهنز به تهیه کنندگی امیر مهریزدان و کارگردانی مجید رستگار پیش از این در نهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش مدافعان حرم برگزیده شده بود. همچنین اکران سراسری این فیلم در قالب اکران های مردمی - اقتصادی جشنواره عمار با استقبال گسترده‌ای روبرو شد و بیش از ۴۰ میلیون تومان به فروش رسید.

مستند سینمایی عابدان کُهَنز روایت تربیت، شکوفایی و بالندگی نوجوانان مسجد امیر المومنین (ع) کُهَنز شهریار است که در وقایع مهم انقلاب اسلامی از جمله فتنه ۸۸ و فتنه تروریست‌های تکفیری در سوریه حضوری فعال داشته‌اند.

شهدای مدافع حرم مصطفی صدرزاده، محمد آژند، سجاد عفتی و جانبازان مدافع حرم امیرحسین حاجی نصیری و رضا سلمانی از تربیت یافتگان مسجد امیر المومنین (ع) کُهَنز هستند. در تولید مستند عابدان کُهَنز از تکنیک دیجیتال پینت برای روایت وقایع استفاده شده و طراحی و ترکیب صدای مستند را مهدی جمشیدیان و ساخت موسیقی آن را علی نصیرنژاد بر عهده داشته‌اند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha