طرح فرهنگی "آقا سلام" در حرم مطهر رضوی به اجرا درآمد

مشهد- ایرنا- رییس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: همزمان با اجرای طرح ملی فاصله‌گذاری اجتماعی برای جلوگیری از شیوع کرونا، طرح فرهنگی "آقا سلام" از استودیوی رادیو زیارت واقع در صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر رضوی به اجرا درآمده است.

به گزارش روز شنبه آستان قدس رضوی حجت‌الاسلام و المسلمین حجت گنابادی نژاد افزود: برنامه «آقا سلام» پنج محور یا پنج پویش دارد که یکی از محورهای آن «#مثل_مسجد» است که  در این پویش برنامه‌های معنوی و عبادی اجرا می‌شود و اقامه نماز جماعت در منازل از جمله فعالیت‌های در نظر گرفته‌شده برای این عنوان است.

وی اضافه کرد: در پویش «#به_توان_مهربانی» به موضوع انجام صله‌رحم از طریق نرم افزارها و پیام‌رسان‌ ها در ایامی که دید و بازدید حضوری میسر نیست و همچنین توجه به امور خیریه و حمایت از محرومان و مستضعفان در این ایام که شغل بسیاری از مردم متوقف‌شده است و  در سختی هستند پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: پویش «#خانه‌_ات_آباد» برای ارتقای روحیه تعاون خانواده‌ها در ایامی که در خانه باید بمانند در نظر گرفته شده است و در آن اعضای خانواده برای انجام امور منزل به یکدیگر کمک می‌کنند.

گنابادی نژاد با اشاره به اینکه پویش «#به‌_وقت_لبخند» در ایام نیمه شعبان و سالروز میلاد حضرت مهدی(عج) اجرا می‌شود افزود: ارائه شادی مؤمنانه یک نیاز برای محافل ایرانی و اسلامی است و به همین منظور در این عنوان ظرفیت‌های شعرخوانی، مطایبات، سرگرمی‌ها و تفریحات سازنده ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: پویش دیگر طرح «آقا سلام» عنوان «#بهار_خوان» را دارد که شامل موضوعات کتاب و کتاب‌خوانی است.

رییس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: در طرح فرهنگی آقا سلام ، مردم می توانند تا ۲۰ اردیبهشت همزمان با میلاد خجسته امام حسن مجتبی (ع) در هر کدام از پویش‌ها با ارسال عکس، فیلم و صوت به آدرس REVAGH_RAZAVI@ شرکت کنند و از ۸۸ هدیه ویژه و ۸۸۸ هدیه نفیس در نظر گرفته شده نیز بهره مند شوند ضمن این که  ویژه برنامه رادیویی «آقا سلام» نیز از رادیوی سراسری زیارت، شرکت کنندگان در طرح«آقا سلام» را همراهی می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =