۱۸ راننده شرکت واحد تهران کرونا گرفتند

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با بیان اینکه تاکنون ۱۸ راننده اتوبوس های عمومی و خصوصی پایتخت به کرونا مبتلا شدند، اعلام کرد: از این تعداد ۲ نفر جان باختند.

محمود ترفع روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۴۰ همکار ما در اتوبوسرانی تهران به آن مبتلا شدند.

وی ادامه داد: این ۴۰ نفر از بخش های مختلف از اداری و مالی تا راننده بودند.

به گفته ترفع، تاکنون ۲ نفر از رانندگان بر اثر ابتلا به این ویروس منحوس جان باختند.

وی با بیان اینکه پیگیر سلامتی همکارانمان هستیم، گفت: براساس پروتکل وزارت بهداشت نمی توانیم ارتباطی با  آنها بگیریم چون ممکن است خانواده های آنها نیز به این ویروس مبتلا باشند اما به صورت تلفنی جویای احوال آنها هستیم.

ترفع همچنین اعلام کرد که برای حفظ جان رانندگان، اتوبوس ها به صورت دائم ضدعفونی می شود و از سوی دیگر با یک شیلد پلاستیکی جایگاه راننده و مسافران را جداسازی کردیم.

مدیرعامل شرکت واحد افزود: به تمامی رانندگان اتوبوس افشانه دستی و مایع ضدعفونی کننده و  ماسک های خاصآنتی ویروس و آنتی باکتریال داده ایم.

وی در خصوص قابلیت این نوع ماسک گفت: این نوع ماسک با لایه ای از  دی اکسید تیتانیوم پوشانده شده که وقتی نور به آن بتابد، ویروس و باکتری روی آن از بین می رود.

ترفع خاطرنشان کرد: این ماسک ها به تمامی رانندگان و عوامل اتوبوسرانی در ایستگاه ها داده شده است.

روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵۵ هزار و۷۴۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۳۴۵۲ نفر رسیده است.

از ظهر دیروز تا امروز ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۵۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند.

مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به ۵۵هزار و ۷۴۳ مورد رسید.

خوشبختانه تاکنون ۱۹ هزار و ۷۳۶ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند.

مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۳۴۵۲ نفر رسید.

 ۴۱۰۳ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

مردم برای خوداظهاری غربالگری کرونا به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =