جزییات تدفین جانباختگان کرونا در بهشت زهرا اعلام شد

تهران - ایرنا- شهرداری تهران جزییات تدفین متوفیان مبتلا به بیماری کرونا در بهشت زهرا(س) را اعلام کرد.

به گزارش روز شنبه مرکز ارتباطات شهرداری تهران، شهرداری تهران طی اطلاعیه اعلام کرد، پس از مشاهده اولین متوفیان مبتلا به بیماری کرونا، سازمان بهشت زهرای(س) شهرداری تهران با استعلام از مراجع ذیربط به سرعت نسبت به تجهیز امکانات و منابع انسانی لازم برای خدمت رسانی به شهروندان تهرانی اقدام کرد.

«بلافاصله با ارتباطات و مشاوره با دفتر مقام معظم رهبری و مراجع تقلید پس از تعیین ترتیبات شرعی لازم و رعایت کلیه موارد بهداشتی ضروری با خودگذشتگی و تلاش فراوان پرسنل خدوم این سازمان، نسبت به انجام این واجب کفایی اقدام شد».

در این اطلاعیه آمده است: هیچ گونه خللی در رسیدگی به اموات مسلمین رخ نداده است و بارها جمع کثیری از مسئولان بلند پایه لشگری و کشوری از زحمات و تلاش‌های رخ داده تشکر کردند.

بر اساس این اطلاعیه، این در حالیست که بسیاری از کشورهای پیشرفته و تراز اول جهان در حالی که هیچیک از ملاحظات ایران اسلامی را هم ندارند، در مدیریت اجساد دچار ناتوانی و بحران شدید شده اند.

در این اطلاعیه آمده است؛ آنچه امروز برای تمامی مراحل تدفین متوفیان انجام می‌شود منطبق با فتاوای مقام معظم رهبری و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و نظرات کارشناسی متخصصان بهداشتی و درمانی کشور به عنوان بالاترین مراجع تصمیم گیری در این خصوص  بوده و خواهد بود.

همچنین پس از این نیز شهرداری تهران با تکریم و تعظیم کامل خانواده های داغدار و  شئونات آنان همراه با اجرای کامل ضوابط بهداشتی و رعایت همه امورات شرعی همچون گذشته با قوت تا پایان بحران به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

شهرداری تهران ابراز امیدواری کرد که مردم عزیز، پرسنل تلاشگر و گمنام سازمان بهشت زهرا را از دعای خیر خود فراموش نکنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =