کشتی‌گیر شیرازی مقام سوم رده‌بندی جهان را کسب کرد

شیراز-ایرنا- اتحادیه جهانی کشتی، میثم دلخانی کشتی‌گیر فرنگی کار شیرازی را به عنوان سومین کشتی‌گیر برتر جهان انتخاب کرد.

دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم که وزنی غیر المپیکی است پس از استفان ماریان روسی و اوتا شینوبو از کشور ژاپن به مقام سوم دست یافت.

میثم دلخانی که سی‌ام بهمن‌ماه ۹۸ مدال برنز رقابت‌های کشتی فرنگی بزرگسالان آسیا در وزن ۶۳ کیلوگرم را از آن خود کرد در اردوی جدید تیم ملی در وزن ۶۰ کیلوگرم که وزن المپیکی است به اردو دعوت شده است تا شانس خود را برای گرفتن سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن آزمایش کند.

این اردو قرار بود اسفند ماه ۹۸ در تهران بر گزارشود اما به دلیل شیوع بیماری کرونا به وقت دیگری موکول شد.

وزن‌های ۶۰، ۶۷، ۷۷، ۸۷، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم جزو ۶ وزن المپیکی هستند.

میثم دلخانی تاکنون مدال طلای امیدهای جهان و آسیا را در سال ۲۰۱۹، مدال برنز جوانان جهان (۲۰۱۶) نشان برنز جوانان آسیا (۲۰۱۵) و مدال برنز نوجوانان آسیا در سال ۲۰۱۳ را در کارنامه دارد و مدال برنز ۲۰۲۰ دهلی نو در رده بزرگسالان نیز به کارنامه این کشتی‌گیر جوان اضافه شد.

همچنین محمدعلی گرایی دیگر کشتی گیر شیرازی در وزن ۷۷ کیلوگرم که وزنی است المپیکی از سوی اتحادیه کشتی جهانی در رده بندی کشتی فرنگی به عنوانی بهتر از هفتم نتوانست دست یابد ، در این وزن کشتی گیران مجارستان ، سوئد و ارمنستان به ترتیب اول تا سوم شدند .

گرایی شانسی برای کسب سهمیه در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن ندارد.

 اما محمدعلی گرایی ملی‌پوش وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی در پیکارهای قهرمانی جهان در جدول شانس مجدد این وزن با پیروزی مقابل حریفی از مولداوی ضمن راهیابی به دیدار رده‌بندی، سومین سهمیه المپیکی کشتی ایران را نیز گرفت.

کمیته بین المللی المپیک توکیو، این رویداد را به دلیل شیوع ویروس کرونا به مدت یک سال به تعویق انداخت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha