آخرین آمار جانباختگان ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت

تهران - ایرنا- رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران آخرین آمار از جانباختگان پرسنل ناوگان حمل و نقل عمومی به دلیل ابتلا به کرونا را اعلام کرد.

«محمد علیخانی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس آمار بدست‌ آماده تا این لحظه در بخش ناوگان تاکسیرانی شهر تهران تعداد ۳۵ راننده مشکوک و یا مبتلا به کرونا بودند که از این تعداد متاسفانه ۴ راننده جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: یکی از جانباختگان راننده تاکسی فرودگاه امام خمینی(ره)، یکی دیگر از آن‌ها راننده تاکسی فرودگاه مهرآباد و دو تن دیگر از فوت شدگان از رانندگان تاکسی خطوط داخل شهری بودند.

علیخانی افزود: در بخش اتوبوسرانی تا ساعت ۱۲ روز نهم فروردین ماه، ۱۱ تن از رانندگان، ۲ تن از پرسنل فنی و ۱۸ تن از کارکنان بخش اداری-مالی و پشتیبانی به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این تعداد متاسفانه دو تن از رانندگان جان خود را از دست دادند.  

وی عنوان کرد: این دو تن نیز راننده سامانه خط ۲ و دیگری راننده خط ۴ بودند.

کرونا در مترو

رییس کمیسیون حمل و نقل شورای تهران ادامه داد: در بخش مترو تا تاریخ هشتم فروردین ماه تعداد تست کرونای  ۳۰ نفر از پرسنل مترو شامل پرسنل، پلیس مترو و پیمانکار مثبت تشخیص داده شد.

وی ادامه داد: به تفکیک خطوط، ۹ نفر از مبتلایان در خط ۱، ۶ نفر از خط ۲،   ۶نفر از خط ۳،   ۱ نفر خط ۴، ۵ نفر خط ۵، ۱ نفر خط ۷  و در کالج نیز ۲ نفر مثبت بودند.

علیخانی عنوان کرد که از تعداد ۳۰ مبتلا خطوط مترو تعداد ۲۶ نفر آن‌ها از پرسنل، ۳نفر پلیس مترو و یک نفر دیگر از پیمانکاران بودند.

وی در ادامه تعطیل کردن مطلق ناوگان حمل و نقل عمومی در شرایط کنونی که بخشی از خدمات و مراکز در شهر مشغول کار هستند را نادرست دانست و گفت: تا زمانی که در این شهر ادارات باز باشد و مردم به واسطه شغل خود مجبور به تردد باشند نیاز به ناوگان حمل و نقل عمومی امری اجتناب ناپذیر است.

علیخانی، ضدعفونی کردن و خود مراقبتی را مهم دانست و گفت که تجربه نشان می‌دهد که در برخی از کشورهای درگیر این ویروس به مسافران حمل و نقل عمومی بدون داشتن ماسک اجازه ورود نمی‌دهند.

به گفته وی، باید از تجربه دیگر کشورها استفاده کرد و با فاصله گذاری بین افراد در مکان‌های عمومی و ناوگان حمل و نقل زنجیره انتقال کرونا ویروس را قطع کرد.

وی با بیان اینکه شرایط به گونه‌ای است که نمی‌توان پیش بینی کرد ویروس کرونا تا چه زمانی در کشور وجود دارد، گفت:  نمی‌توان تا دراز مدت، شهر و کشور و به خصوص خدمات را تعطیل کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =