۱۰۶ واحد صنفی غیرضرور در آستارا پلمب شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: ۱۰۶ واحد صنفی به دلیل بی‌توجهی به مصوبات ستاد مدیریت بحران کرونا مبنی بر تعطیلی مغازه‌های غیرضرور، با مشارکت نیروی انتظامی پلمب شد.

محسن آهنی روز شنبه در بازدید از واحدهای صنفی آستارا اظهار کرد: واحدهای متخلف که طی روزهای گذشته پلمب شده اند شامل آشپزخانه های شهری و کبابی، مشاور املاک و آرایشگاه های زنان و مردانه هستند و یک ماه حق فعالیت ندارند.

وی بیان کرد: ۷۰ درصد بازار و کسبه آستارا برای پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل شده است و با وجود گلایه برخی از بازاریان، نظارت بازرسان برای مقابله با متخلفان ادامه دارد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا از مالکان واحدهای صنفی بازار ساحلی خواست، با توجه به تعطیلی بازار، از دریافت اجاره بهای یک ماه مستاجران خود چشم پوشی کنند.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به بیش از ۱۹۰ کشور از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه، امارات متحده عربی و ایران نیز سرایت کرده است.

 بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و بیش از پنج هزار واحد تجاری در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =