متخصص جراحی چشم: بهترین راه حفاظت از چشم استفاده از عینک است

تبریز- ایرنا- جراح و متخصص چشم و فلوشیپ شبکیه برای پیشگیری از ابتلا به کرونا بر لزوم حفظ فاصله مناسب از دیگران، شستن دست‌‏ها بطور مرتب و ایزوله شدن در صورت داشتن علایم تاکید کرد و گفت: برای محافظت از چشم بهترین راه استفاده از عینک است.

دکتر منصور هادی زاده روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: ویروس کرونا بیشتر از طریق عطسه و سرفه قابل انتقال است، ولی در چندین مقاله جدید علمی نیز به احتمال درگیری از طریق چشم نیز اشاره شده است.

وی ادامه داد: توصیه من به عنوان یک متخصص جراحی چشم به شهرواندان این است که هشدار های وزارت بهداشت را جدی بگیرند و به هیچ وجه دستان خود را به صورت مستقیم به چشم نزنند.

دکتر هادی زاده به لزوم استفاده  از ماسک و دستکش تاکید کرد و گفت: در مقالات جدید علمی که منتشر شده، احتمال درگیری فرد به ویروس کرونا از طریق ترشحات چشم و مجاری اشک بیان شده است.

وی اظهار کرد: در شرایط کنونی جراحی های چشمی کاهش یافته و فقط در شرایط اورژانسی برای مصدومان سوانح رانندگی و بیمارانی که دچار پارگی چشم هستند، عمل جراحی انجام می شود.

متخصص و جراح چشم از شهروندان در خواست کرد در شرایط کنونی که تمامی مراکز درمانی درگیر مبارزه با بیماری کرونا است، برای مشکلات چشمی فقط در مواقع اورژانسی به مراکز درمانی مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه تا کنون برای بیماری کرونا درمان و واکسن پیدا نشده است، گفت: بهترین راه پیشگیری پرهیز از تماس مستقیم با ویروس و رعایت بهداشت فردی و همچنین استفاده از مایعات گرم است.

دکتر هادی زاده در خصوص استفاده از قطرات چشمی نیز اظهار کرد: بتامتازون به دلیل اینکه کورتون است، عفونت را شعله ور می کند و بقیه قطرات چشمی آنتی بیوتیک نیز ضد باکتری هستند و تاثیری بر ویروس ندارند و تنها قطره ضد ویروس قطره ویروسید ( تی اف تی ) است.

وی  تاکید کرد: برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا شهروندان به طور مرتب صورت و چشمان خود را با آب و شامپو یا صابون شستشو دهند و به هیچ عنوان از قرصها، قطره‏ و پمادهای دیگران استفاده نکنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =