۱۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۱
کد خبرنگار: 905
کد خبر: 83737914
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای خوزستان افزایش می‌یابد

اهواز - ایرنا - مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: دمای هوای خوزستان تا روز سه‎شنبه هفته جاری،۲ تا پنج درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته امیدیه و آغاجاری با ۳۱.۵ و ایذه با ۷.۳ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین نقاط خوزستان بودند؛حداکثر دمای اهواز در این مدت ۲۹.۹ و حداقل ۱۴.۲ درجه سانتیگراد گزارش شده است.
وی افزود: تا روز دوشنبه جوی به نسبت پایدار بر روی خوزستان حاکم است و افزایش ابر، وزش باد و احتمال بارش‌ خفیف برای ساعاتی در برخی نقاط دور از انتظار نیست.

سبزه زاری ادامه داد: ورود سامانه بارشی از روز سه‌شنبه هفته جاری سبب رگبار و رعد وبرق در مناطق شمالی، شرقی و ارتفاعات خوزستان، وزش باد متوسط تا شدید و احتمال ریزش تگرگ در برخی نقاط این استان خواهد شد؛ با توجه به ماهیت بارش‌های بهاری انتظار افزایش بارش‌ها به صورت نقطه‌ای در یک منطقه وجود خواهد داشت.

این اداره کل روز ۱۵ فروردین نسبت به وقوع رگبار، رعدوبرق و وزش باد متوسط و تندباد لحظه‌ای با احتمال تگرگ در حوضه‌های آبریز کارون ، مارون و دز و ارتفاعات شرق ، شمال شرق و شمالی خوزستان از سه‌شنبه تا جمعه هفته آینده اخطاریه صادر کرد.

بیشترین میزان بارندگی در خوزستان از یکم تا چهاردهم فروردین در ایذه با ۱۱۷.۷ میلیمتر ثبت شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =