ترکیه دستگاه‌های تنفس مصنوعی چینی ارسالی به اسپانیا را مصادره کرد

تهران- ایرنا- اسپانیا از یک سو درگیر شیوع روزافزون ویروس کرونا و بیمارستان‌های مملو از بیماران بوده و از طرفی با مشکل جدی کمبود تجهیزات تنفسی و مصادره محموله خریداری شده خود از چین توسط ترکیه همراه شده است.

به گزارش روز شنبه نشریه ال پائیس، "آرانچا گونزالس لایا" وزیر امورخارجه اسپانیا در نشستی خبری در واکنش به اقدام ترکیه در توقف پرواز هواپیمای حاوی محموله تجهیزات تنفسی از چین به مقصد اسپانیا اعلام کرد، مادرید با وجود بهانه آنکارا مبنی بر نیاز احتمالی ترکیه به این تجهیزات در مقابله با کنترل ویروس کرونا در این کشور، انتظار دارد که در چند هفته آینده این محموله به اسپانیا ارسال شود.   

در حالی که این روزها با گسترش ویروس کرونا در کشورهای مختلف، دستگاه ها و تجهیزات تنفسی تبدیل به چالش اصلی دولت ها شده است، یک کارخانه نظامی در اسپانیا نیز برای کمک به جبران کمبود این تجهیزات، اقدام به تولید پنج هزار دستگاه تنفسی کرده است.

وزارت دفاع اسپانیا نیز روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که دو هواپیمای ارتش آلمان حاوی محموله ۵۰ تایی دستگاه های تنفس مصنوعی در پایگاه هوایی تورخون به زمین نشست.

سالوادور ایا وزیر بهداشت اسپانیا پیشتر با بیان اینکه اوج ابتلا به ویروس کرونا در این کشور در هفته اول ماه آوریل تخمین زده می شود، اعلام کرد، با وجود اقدام دولت برای خرید یک هزار و ۱۱۴ دستگاه تنفسی، اما این تجهیزات تا چند ماه آینده وارد نخواهند شد.

بنابر آخرین آمارهای رسمی از وزارت بهداشت اسپانیا تاکنون ۱۱۹ هزار و ۱۹۹ نفر به این ویروس مبتلا شده و ۱۱هزار و ۱۹۸ نفر جان خود را از دست داده اند.

۲۰۲۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =