فرماندار مشهد درگذشت مادر سه شهید را تسلیت گفت

مشهد- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار مشهد روز شنبه با صدور پیامی درگذشت مادر شهیدان علی، عباس و محمدامیر حسین پور را تسلیت گفت.

در پیام محمدرضا هاشمی آمده است: خبر حزن انگیز درگذشت بانوی مومنه و پرهیزگار حاجیه خانم "زهرا زاده حسن" والده مکرمه شهیدان گرانقدر علی، عباس و محمدامیر حسین پور، اندوهی عمیق بر دلها نشاند.
این پیام می افزاید: بی شک صلابت، استواری، صبر و شکیبایی مادران شهدا که میوه دل خود را در راه رضای حق و پاسداری از انقلاب اسلامی عاشقانه نثار و ایثار کردند، یادآور صبر و استقامت حضرت زینب (س) و از خودگذشتگی و فداکاری ام البنین (س) است که توصیف آن در کلمات و عبارات نمی‌گنجد.
فرماندار مشهد گفت: درگذشت این بانوی ماجده و پاکدامن را به بیت گرامی این شهدا و خانواده های معظم شهدا و ایثارگر مشهد تسلیت و تعزیت عرض نموده، برای آن فقیده سعیده غفران الهی  و علو درجات ربانی و صبر و بردباری برای بازماندگان مسئلت می نمایم.

بر اساس اعلام بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی مراسم تشییع این مادر فداکار به خاطر جلوگیری از اجتماعات در راستای پیشگیری از همه گیری ویروس کرونا برگزار نشد و پیکر این اسوه صبر و استقامت در قطعه صالحین بهشت رضا (ع) مشهد به خاک سپرده شد.

شهیدان عباس و محمدامیر حسین‌پور به ترتیب در هشتم آذر ۱۳۴۵ و نهم مرداد ۱۳۴۹ چشم به جهان گشودند و در ۳۱ اردیبهشت ۱۳۶۱ در شلمچه و ۱۸ فروردین ۱۳۶۶ در عملیات کربلای هشت به شهادت رسیدند.  گلزار شهدای بهشت رضا (ع) مشهد و گلزار شهدای خواجه ربیع این شهر میزبان پیکر شهیدان عباس و محمد امیر حسین‌پور است.
جانباز ۷۰ درصد علی حسین پور نیز اول فروردین ۱۳۴۱ متولد و در عملیات رمضان منطقه کوشک از ناحیه چشم، پا و صورت مجروح شد و پس از سال‌ها تحمل مجروحیت در پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ در قم به جمع برادران شهیدش پیوست و پیکرش در گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) قم در جوار همرزمان شهیدش به خاک سپرده شد.
شهید علی حسین پور پس از جنگ تحمیلی مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه هرمزگان و در سال‌های اخیر نماینده جامعه‌المصطفی العالمیه در کشورهای شرق آسیا بود.
همچنین داماد این خانواده شهید حمید رضا مختارزاده نیز اول خرداد ۱۳۴۴ چشم به جهان گشود و در اول اردیبهشت ۱۳۶۶ به شهادت رسید.
خراسان رضوی ۱۷ هزارو ۲۷۹ شهید در راه حفظ کیان کشور و آرمان‌های انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =