۱۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۱
کد خبرنگار: 1782
کد خبر: 83737703
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۸۰۰متر از ساحل جزیره هرمز رفع تصرف شد

بندرعباس- ایرنا- بناهای غیرقانونی در ساحل جزیره هرمز تخریب و ۲هزار و۸۰۰ متر از این زمین‌ها نیز رفع تصرف شد.

براساس گزارش دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس، برخی سودجویان مبادرت به تصرفات غیرمجاز اراضی در جزیره هرمز کرده بودند که با ورود به موقع دستگاه قضایی به این موضوع، بناهای غیرمجاز قلع و قمع شد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در خصوص ساخت و سازها و تصرفات غیر مجاز در جزیره هرمز گفت: تدابیر لازم اندیشیده شده و بررسی نحوه واگذاری زمین در دستور کار دادگستری استان هرمزگان و شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان قرار دارد.

علی صالحی روز شنبه اعلام کرد: دستگاه قضایی نسبت به پدیده زمین‌خواری حساسیت خود را دو چندان کرده و عرصه را برای کسانی که اقدام به تصرفات غیرمجاز می کنند تنگ خواهد کرد.

وی در این رابطه از تشکیل کارگروه‌هایی تخصصی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان هرمزگان به منظور مقابله منسجم و هدفمند با تصرفات، تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیرمجاز خبر داد.

این مقام قضایی افزود: از این پس با متصرفان به گونه‌ای برخورد خواهد شد که دیگر دست اندازی به اراضی ملی برای آنان سودی در بر نداشته باشد.

رییس کل دادگستری هرمزگان بر لزوم هماهنگی هرچه بیشتر میان دستگاه قضایی و سایر نهادهای مسوول در حوزه صیانت از اراضی تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =