خدمات تخصصی بهداشت و درمان به جانبازان و والدین شهدا ارائه می‌شود

زنجان- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: در پی شیوع بیماری کرونا، خدمات تخصصی بهداشت و درمان به جانبازان به‌ویژه جانبازان شیمیایی و والدین شهدا که دارای مشکلات ریوی و تنفسی هستند، ارائه می‌شود.

علی کاظمی روز شنبه با بیان این مطلب به رسانه‌ها اظهار داشت: در راستای مقابله با بیماری کرونا، بسته‌های بهداشتی در بین ایثارگران و جانبازان توزیع شده و شماره تماس ۱۶۱۶ به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به نیازهای جانبازان است.

وی خاطرنشان کرد: ضمن ارائه خدمات مشاوره‌ای، مددکاری و بهداشت روان به جانبازان، منازل جانبازانی که در قرنطینه هستند نیز در صورت نیاز توسط اکیپ‌های مربوطه سم‌پاشی و ضدعفونی می‌شود.

کاظمی افزود: لوازم ضدعفونی‌کننده، ماسک و دستکش تا کنون در سه نوبت در تمام شهرستان‌های استان زنجان در بین خانواده‌های پُرخطر توزیع شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: در صورت وجود موارد خاص و نیاز جانبازان، اکیپ‌های جهادی فعال در شهرها به کمک ایثارگران و جانبازان می‌شتابند.

وی اظهار داشت: به جانبازانی که به دلیل بیماری در بیمارستان‌ها بستری هستند، خدمات تخصصی توسط کادر درمانی ارائه شده و پیگیر درمان ایثارگرانی که قرنطینه هستند نیز هستیم.

کاظمی با اشاره به فوت یک جانباز و پدر شهید در اثر کهولت سن و بیماری زمینه‌ای به دلیل کرونا، اظهار داشت: تدفین این افراد طی تشریفات لازم انجام شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان از لغو برنامه‌های تجمیعی خبرداد و گفت: همه برنامه‌ها به صورت مجازی و تلفنی انجام می‌شود و طرح سپاس از جانبازان در روز ولادت حضرت ابوالفضل(ع) نیز امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت تلفنی اجرا شد.

استان زنجان، سه هزار شهید، هفت هزار جانباز و ۵۸۶ آزاده دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =