همکاری خانه‌های سلامت شهرداری تهران با طرح غربالگری کرونا

تهران-ایرنا-معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران گفت: خانه‌های سلامت محلات ۳۵۲ گانه پایتخت در طرح ملی غربالگری کرونا و افزایش شهروندان تحت پوشش این طرح همکاری می‌کنند.

به گزارش روز شنبه مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه با اعلام این خبر اظهارداشت: همزمان با اجرای طرح ملی غربالگری بیماری کرونا، بر اساس تصمیم ستاد فرماندهی مدیریت این بیماری مقرر شد تا با استفاده از ظرفیت خانه‌های سلامت محلات ۳۵۲ گانه پایتخت با محوریت و راهبری شهرداران مناطق نسبت به افزایش شهروندان تهرانی تحت پوشش این طرح اقدام شود.

وی گفت: به همین منظور جلسه هماهنگی این فعالیت طرح با حضور مدیرکل سلامت شهرداری و معاونان بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری پایتخت تشکیل شد.

جوادی یگانه افزود: پس از برگزاری این نشست بلافاصله مصوبات جلسه طی یک بخشنامه به شهرداران مناطق ۲۲ گانه ابلاغ و مقرر شد تا ظرف ۲۴ ساعت جلسه ویژه‌ای میان شهرداری مناطق و مدیران مراکز بهداشتی درمانی برگزار و ساز و کار اجرایی پیش‌بینی شود.

معاون شهردار تهران بیان کرد: پیرو این بخشنامه در بسیاری از مناطق با حضور شهرداران جلسه مذکور برگزار و راهکارهای همکاری مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: برای افزایش پوشش شهروندان در این طرح تبادل اطلاعات خوبی بین خانه‌های سلامت و مراکز بهداشتی در دست انجام است به همین منظور مراکز تماس تلفنی توسط شهرداری تهران در بسیاری از مناطق تجهیز و راه‌اندازی شد.

جوادی یگانه با اشاره به تفاهم به عمل آمده با دانشگاه‌های علوم پزشکی در خصوص ارائه خدمات سلامت روان به خانواده‌های درگیر با این بیماری اظهارداشت: مقرر شد تا مشاوران همکار با خانه‌های سلامت در صورت تمایل خانواده‌های مبتلا و یا خانواده‌هایی که عزیزان خود را به علت این بیماری از دست داده‌اند خدمات مشاوره و روانشناسی را به صورت رایگان ارائه کند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران ضمن اعلام آمادگی کامل این نهاد در  همکاری با وزارت بهداشت در مدیریت و کنترل بیماری کرونا ابراز امیدواری کرد که تا ۲۰ فروردین سطح پوشش غربالگری شهروندان در پایتخت به نقطه مطلوب برسد.

بیماری کرونا که از روزهای پایانی بهمن ماه سال 98 کشور را درگیر کرده بر اساس اعلام روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۵۳ هزار و ۱۸۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و سه هزار و ۲۹۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۷ هزار و ۹۳۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha