تشکیل ستاد حمایت از بیکارشدگان بر اثر کرونا در آذربایجان‌غربی کارساز است

ارومیه- ایرنا- نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به آسیب جدی شیوع بیماری کرونا در کسب و کارهای خرد و مشاغل آزاد، تشکیل «ستاد حمایت از بیکارشدگان بر اثر کرونا» در استان ضروری و کارساز است.

روح‌الله حضرت‌پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تاکید بر لزوم حمایت دولت از اقشار آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: نمایندگان مجلس برای خدمات‌رسانی به افرادی که کسب و کار آنان دچار زیان شده است عزم جدی داشته و در این راستا با حمایت از تمامی برنامه‌های اثرگذار در کنار دولت خواهیم بود.

وی افزود: متاسفانه در جریان شیوع بیماری کرونا، اقشار مختلف مردم به ویژه کارگران روز مزد دچار ضربات جبران‌ناپذیری شده‌اند که باید حمایت از آنان را در دستور کار قرار دهیم.

وی ادامه داد: بیکاران نیز در چنین شرایطی به حمایت هر چه بیشتر دولت نیازمند هستند که حمایت از آنان می‌تواند بخشی از دستورهای کاری ستاد باشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت مقرر کرده است که تمام بیکا شدگان بر اثر شیوع کرونا را تحت پوشش بیمه بیکاری قرار دهد و بر اساس آماری که وزیر صنعت، معدن و تجارت ارائه کرده، ۳۰ هزار میلیارد ریال برای انجام این امر مهم در نظر گرفته شده که امیدواریم در خصوص جذب اعتبار مناسب در این خصوص به استان، اقدامات لازم صورت گیرد.

حضرت‌پور از اقدامات تاثیر گذار دولت در خصوص مقابله با بیماری کرونا در آذربایجان غربی قدردانی کرد و افزود: اقدامات همه اعضای ستاد مبارزه با کرونا در استان تاثیرگذار بوده که شایسته تجلیل است.

ه گزارش ایرنا، پس از شیوع بیماری کرونا و تعطیلی بازار، بسیاری از کسب و کارها و مشاغل آزاد در کشور و آذربایجان‌غربی دچار آسیب جدی شده است.

کارگروه اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا جمعه شب با صدور اطلاعیه ای تأکید کرد: تمامی واحدهای توزیعی و خدماتی که مشمول ممنوعیت و محدودیت تردد و تجمع بوده و رسته‌های آنها قبلاً در اطلاعیه‌های کمیته اجتماعی ستاد ملی کرونا اعلام شده، تا اطلاع بعدی تعطیل خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =