وضعیت کشور و آخرین گزارش‌ها درباره مقابله با کرونا در مجلس بررسی می‌شود

تهران- ایرنا- جلسه علنی مجلس شورای اسلامی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه این هفته پس از وقفه‌ای یک ماه و نیمه برگزار می‌شود و وزرای بهداشت و کشور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و همچنین سرپرست مرکز پژوهش‌های مجلس قرار است آخرین گزارش‌ها درباره وضعیت کنونی کشور و مقابله با کرونا را ارائه کنند.

«سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور و «محمدباقر نوبخت»  رئیس سازمان برنامه و بودجه و همچنین سرپرست مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی قرار است آخرین گزارش‌ها را با موضوع وضعیت کنونی کشور و مقابله با کرونا به نمایندگان ارائه کنند.

همچنین بررسی صلاحیت و برنامه‌های «کاظم خاوازی» برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی و اخذ رای اعتماد در دستورکار جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس قرار دارد.  

نمایندگان این هفته ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده، گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان‌های ساحلی و کلانشهرها با مشارکت بخش غیردولتی و همچنین اصلاح قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی را بررسی می‌کنند.  

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی، گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به موافقتنامه حمل و نقل بین‌المللی مواد غذایی فسادپذیر و تجهیزات خاص کاربردی برای اینگونه جابه‌جایی‌ها، ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه یک فوریتی اصلاح قانون پولی و بانکی کشور از دیگر دستورکارهای این هفته مجلس است.  

گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد طرح اداره و نظارت بر سازمان صداوسیما، گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد رد طرح همیاری‌ها بخش دیگری از دستورکارهای مجلس است.

گزارش رئیس دیوان محاسبات در مورد تفریغ بودجه سال ۹۷، گزارش کمیسیون امنیت ملی از روند اجرای برجام از ۲۶ تیر ۹۶ تا ۲۶ تیر ۹۷، بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس در مورد تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به حوادث بعد از گرانی بنزین در شهرهای مختلف کشور و گزارش کمیسیون آموزش در مورد موضوع پذیرش و نحوه جذب حسین فریدون برای تحصیل در مقطع دکترا از دیگر دستور کارهای این هفته مجلس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =