۴۲ میلیارد ریال صرف توسعه شبکه توزیع برق ابرکوه شد

یزد - ایرنا - مدیرتوزیع برق شهرستان ابرکوه گفت: پارسال در اجرای طرح‌های توسعه ، اصلاح و بهینه سازی شبکه توزیع برق در مناطق شهری و روستایی ۴۲ میلیارد ریال بودجه هزینه شد.

ابوالفضل اکرمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با صرف این مبلغ ۱۵ هزار متر شبکه فشار متوسط و ۶ هزار متر شبکه فشار ضعیف ، ۲۳ دستگاه ترانسفورماتور هوایی و زمینی به قدرت هزار و ۲۰۰ کیلو ولت آمپر پست هوایی ایجاد و نصب شد.

وی اظهارکرد: اجرای این طرح ، باعث کاهش تلفات انرژی الکتریکی، افزایش قابلیت اطمینان خطوط برقرسانی ، ارتقای پایداری شبکه ها و کاهش خاموشی شد و شاهد کاهش یک درصد قطع برق و نیم درصد تلفات شبکه برق نسبت به سال ۹۷ هستیم.

اکرمی با تاکید بر اینکه ۱۰۰ درصد روستاهای ابرکوه از نعمت برق برخوردار هستند ، خاطرنشان کرد: مشترکان این شهرستان از سه پست فوق توزیع با قدرت منصوبه ۹۰ مگاولت آمپر استفاده می کنند که در این زمینه زیرساخت های مناسبی برای تامین برق متقاضیان کشاورزی و صنعتی فراهم است .

این مسوول ، اضافه کرد: ۶۰ درصد برق در بخش کشاورزی این شهرستان مصرف می‌شود که در مجموع ۶۶۹ حلقه چاه بخش زراعت و باغبانی ، ۶۳۵ مورد آن و با ۷۰۱ انشعاب مرتبط به طرح‌های نوین آبیاری از انرژی الکتریکی استفاده می‌کنند.

شهرستان ابرکوه دارای ۲۸ هزار و ۲۰۰ مشترک برق خانگی ، تجاری ، کشاورزی و صنعتی است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha