۱۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۸
کد خبرنگار: 2170
کد خبر: 83737653
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بورس آذربایجان‌غربی روی خط سبز رکوردشکنی

ارومیه- ایرنا- مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: شاخص کل بورس استان طی هفته گذشته در مقایسه با هفته پیش از آن با ۲۶ هزار و ۳۹۱ واحد افزایش به ۵۴۷ هزار و ۶۵۸ واحد رسید.

وحید جوادی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طی هفته گذشته شاخص بازار فرابورس نیز افزایش ۳۲۶ واحدی را تجربه کرد، افزود: این شاخص نیز در پایان هفته گذشته به هفت‌ هزار و ۲۰ واحد رسید.

وی با بیان اینکه هفته گذشته بیش از ۷۴ میلیون و ۴۶۶ هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در آذربایجان‌غربی معامله شد، بیان کرد: ارزش معامله‌های بورسی طی هفته گذشته در استان بیش از ۶۲۶ میلیارد ریال بود.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ۱۲ کارگزار از ۱۶ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق‌تقدم بیش از ۲۷۱ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، افزود: در این مدت نمایندگی شرکت کارگزاری بورسیران بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۲۴ درصد به خود اختصاص داد.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی از سهم ۶۴ درصدی خرید در هفته گذشته خبر داد و بیان کرد: طی این مدت شرکت بانک ملت ۹ درصد ارزش کل معامله‌ها را به خود اختصاص داد و در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار گرفت.

بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ شمسی با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =