۱۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۴
کد خبرنگار: 3059
کد خبر: 83737632
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نبرد آمریکای لاتین با کرونا

تهران- ایرنا- شیوع روزافزون ویروس‌کرونا در آسیا و اروپا، کشورهای آمریکای لاتین را نیز در شرایط هشدار قرار داده و دولت‌ها را بر آن داشته تا با تقویت تدابیر کنترل، مهار و اعلام برنامه‌های اقتصادی مختلف با این بیماری همه‌گیر مقابله کنند. 

به گزارش شبکه تله سور، ونزوئلا با ثبت بیش از ۱۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا و گزارش هفت مورد فوت در این کشور، وضعیت قرنطینه ملی و ممنوعیت فعالیت همه مشاغل به جز مراکز ارائه دهنده خدمات ضروری را اعلام کرده است؛ ونزوئلا در حالی درگیر شیوع ویروس کرونا است که بسیاری از کشورها خواستار لغو تحریم‌های ایالات متحده علیه این کشور در شرایط فعلی هستند.  

نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که گروه‌هایی تامین شده از سوی ایالات متحده آمریکا و کلمبیا با سوء استفاده از وضعیت هشدار و قرنطینه مردم، قصد انجام عملیات‌های تروریستی در کشور را دارند. 

ال سالوادور که تاکنون تنها ۴۶ مورد ابتلا به کوید-۱۹ و سه مورد فوت شده را گزارش داده است، علاوه بر اعلام قرنطینه سراسری، تمام مرزهای زمینی، دریایی و هوایی کشور را بست. 

در بولیوی ممنوعیت رفت و آمد در کل کشور تا ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین) تمدید شد به طوری که شهروندان فقط یک روز در هفته و نه روزهای پایانی هفته، اجازه تردد دارند؛ به گزارش وزارت بهداشت بولیوی تاکنون ۱۳۷ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ده نفر جان باخته‌اند. 

برزیل با بیشترین آمار مبتلایان (۹ هزار و ۲۱۶ نفر) و جانباختگان (۳۶۵ نفر) درگیرترین کشور آمریکای لاتین با ویروس کرونا است. این در حالی است که ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل با کم اهمیت جلوه دادن شیوع ویروس کرونا در این کشور، به توصیه‌های وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی در به حداقل رساندن ترددهای غیر ضروری و تعطیلی مدارس و تمام مراکز کسب و کارها، بی‌توجه بوده و موضع مخالف در پیش گرفته است. 

سباستین پینیرا رئیس جمهوری شیلی در پی شیوع کرونا در این کشور و ابتلای بیش از سه هزار نفر به این بیماری همه گیر، هفته گذشته از اختصاص ۱۱ هزار میلیون یورو در طرح‌های مبارزه علیه این ویروس در کشور خبر داد. 

وزارت بهداشت پرو در تازه‌ترین آمارها از ابتلای یکهزار و ۵۹۵ نفر و افزایش تعداد جانباختگان به ۶۱ نفر خبر داد؛ مارتین ویزکارا رئیس جمهوری پرو روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که با تداوم وضعیت هشدار در کشور، شهروندان فقط در موارد نیاز ضروری همچون تهیه دارو و مواد غذایی و در روزهای مشخصی از هفته اجازه رفت و آمد در سطح شهرها و ترک قرنطینه خانگی خواهند داشت. 

طبق آخرین آمار وزارت بهداشت مکزیک تاکنون یکهزار و ۶۸۸ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند؛ علاوه بر اعمال تدابیر دولت در مقابله با ویروس کرونا در این کشور شامل قرنطینه خانگی شهروندان و ممنوعیت گردهمایی‌ها و تعطیلی مدارس، مقامات این کشور در فراخوانی جدید در تلاشند که با جذب حداکثری نیروهای درمانی متخصص، کمبود منابع انسانی مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا را جبران کنند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha