۱۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۰
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83737631
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۸۰ کیلومتر فیبرنوری در کردستان اجرا شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: سال گذشته ۶۸۰ کیلومتر فیبر نوری در استان انجام و عملیات اجرایی ۲۰۰ کیلومتر دیگر نیز آغاز شد.

فردین سعیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قرار است تا پایان شهریور امسال ۲۰۰ کیلومتر شبکه فیبرنوری در ۲ مسیر روستای حسن‌آباد سنندج و منطقه سروآباد اجرا شود.

وی اضافه کرد: این طرح که فاز اول آن در روستای حسن‌آباد سنندج آغاز شد، برای تامین پهنای باند پایدار و با کیفیت سایت‌های تلفن همراه، اینترنت و مراکز مخابراتی ۳۱ روستای بخش سیروان این شهرستان اجرا می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان با بیان اینکه فاز دوم این طرح در سروآباد آغاز می‌شود، یادآور شد: تعداد خانوارهای مشمول این پروژه در فاز اول(شهرستان سنندج) سه هزار و ۹۴۱ خانوار معادل ۱۳ هزار و ۴۴ نفر است و ۱۳ سایت تلفن همراه و ۱۷ مراکز مخابراتی از آن بهره‌مند می‌شوند.

سعیدی با اشاره به اینکه سال گذشته اینترنت پرسرعت ۲۲ روستای استان تامین شد، گفت: پوشش تلفن همراه ۶۰ روستا نیز به فناوری ۳G و ۴G ارتقا یافت که تاثیر زیادی در کیفیت ارائه خدمات اینترنتی داشت.

وی به آغاز احداث ۱۲۰ سایت تلفن همراه ۴G روستایی در سال ۹۸ اشاره کرد و اظهار داشت: از این تعداد کار اجرای ۶۰ سایت آغاز و تاکنون ۲۱ سایت آن پایان یافته است. 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان اضافه کرد: تاکنون تعداد ۴۲ دستگاه ATM از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستاهای استان نصب و راه‌اندازی شده است.

سعیدی یادآور شد: سال ۹۸ با هدف اجرای برنامه‌های طرح تکاپو و با همکاری دانشکده پست و مخابرات ایران ۷۰ دوره آموزش مهارتی با حضور ۹۲۶ نفر در قالب ۱۲ هزارو ۶۹۶ نفر ساعت در زمینه‌های کارآفرینی، برنامه نویسی، تولید اپلیکیشن، گیم و انیمیشن، تولید محتوا و تجارت الکترونیک برگزار شد.

در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۲۶۸ هزار مشترک در کردستان از اینترنت پرسرعت و ۴۶۱ روستای کردستان از پهن باند اینترنت بهره‌مند و به شبکه ملی اطلاعات کشور متصل شده‌اند ضمن اینکه تمام شهرهای استان زیر پوشش نسل سه و چهار تلفن همراه هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha