حضور بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز در تشکیلات پیشتازان

تهران - ایرنا - قائم مقام رییس سازمان دانش‌آموزی از پوشش بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز در قالب فعالیت‌های تشکیلات پیشتازان در افق ۱۴۰۴ خبر داد.

به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، اسماعیل بحری‌زاده با تشریح برنامه‌های سال ۹۹سازمان دانش‌آموزی کشور، اظهار داشت: در سال پیش‌رو ایجاد برخی شایستگی‌های رفتاری مطلوب و پایدار در اعضا به‌عنوان هدف قرار گرفته و فعالیت‌ها، عموما در قالب تیمی و گروهی طراحی و با اولویت برخورداری از مهارت‌های ارتباطی، اجتماعی، هویت اسلامی ایرانی و انقلابی تنظیم شده است.

وی با بیان اینکه این برنامه در چهار حوزه راهبردی شامل سه حوزه تربیتی و یک حوزه درآمدزایی و خوداتکایی تدوین شده است، افزود: همه این برنامه‌ها معطوف به اهداف و ماموریت‌های اصلی سازمان و زمینه سازی برای نقش آفرینی اجتماعی آنان، با نگاهی تمام ساحتی و با رویکرد تربیت اجتماعی طراحی شده است.

قائم مقام رییس سازمان دانش‌آموزی تصریح کرد:در سال ۹۹در مجموع در عرصه تربیت تشکیلاتی دانش‌آموزان و نیز خوداتکایی سازمان ۱۲ راهبرد اجرایی طراحی کرده‌ایم و در این میان ۳راهبرد را در اولویت توجه قرار داده‌ایم.

بحری‌زاده خاطرنشان کرد:"توسعه و تقویت مهارت‌های ارتباطی و نقش آفرینی سیاسی و اجتماعی اخلاق‌محور دانش‌آموزان ازطریق ایجاد شبکه ارتباطی دانش‌آموزی با محوریت مجلس دانش‌آموزی"، "توسعه و تقویت ضریب نفوذ تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان" و "توسعه و تقویت شبکه خبرگزاری دانش‌آموزی پانا" با شعار هر مدرسه یک خبرنگار و چشم انداز هر کلاس یک خبرنگار دانش‌آموزی از اولویت‌های سازمان در سال آینده است.

وی با بیان اینکه در توسعه مهارت‌های ارتباطی و نقش آفرینی اجتماعی دانش‌آموزان انتظار داریم که نقش پذیری اجتماعی دانش‌آموزان ارتقا یابد، گفت: در تلاش هستیم تا از طریق برقراری ارتباط و تعامل موثر و ساختارمند بین شوراهای دانش آموزی منتخب ۱۲ میلیون دانش‌آموز مدارس ابتدایی و متوسطه و۱۵۰ نماینده مجلس دانش‌آموزی کشور با همدیگر و با دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت و نیز تمرین دموکراسی دینی دانش‌آموزان با مشارکت فعال و موثر آنان در امور تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی با تمرکز بر مسایل و مشکلات نظام تعلیم و تربیت کشور، نقش پذیری اجتماعی دانش‌آموزان ارتقا یابد .

قائم مقام رییس سازمان دانش‌آموزی تاکید کرد: توسعه و تقویت ضریب نفوذ تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان از طریق پوشش حداکثر بیش از ۲میلیون و ۵۰۰هزار دانش‌آموز در افق ۱۴۰۴ در قالب فعالیت‌های تشکیلات پیشتازان هدف گذاری شده است.

بحری‌زاده همچنین گفت: براین اساس تربیت دانش‌آموزان مشارکت‌جو و فعال، مسوولیت‌پذیر، خود نظم‌پذیر و قانون‌مدار، خودرهبر، خلاق و نوآور، تاب‌آور و سازگار جزو اولویت‌های برنامه توسعه و تقویت ضریب نفوذ تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان است و ۲.۵ میلیون عضو تشکل پیشتاز(به عنوان مخاطب خاص) و ۵ میلیون نفر دانش‌آموز (مخاطب عام)، ۱۰۳ هزار مربی، ۱۰ هزار مدرسه تمام تشکیلاتی و افزایش ضریب نفوذ در۸۳ هزار مدرسه، هدف گرفته شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha