۱۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۰
کد خبرنگار: 1825
کد خبر: 83737546
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

توفان برق ۳۰ روستای ریگان را قطع کرد

کرمان - ایرنا - فرماندار ریگان گفت: وزش توفان شدید شن در این شهرستان از شب گذشته موجب قطع برق ۳۰ روستای این شهرستان شد.

امین باقری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توفان شن موجب شکستن برخی تیرهای برق و خاموشی ۳۰ روستای ریگان شد.

وی عنوان کرد: توفان شن و گرد و غبار شدید با غلظت ۶۰ برابر حد مجاز در ریگان موجب وارد آمدن خسارت ۲۰۰ میلیون تومانی به فضای سبز شهری ریگان شد.

فرماندار ریگان افزود: گرد و غبار علاوه بر ایجاد مشکلات تنفسی برای ۳۰ شهروند ریگانی راه ۴۰ روستای این شهرستان را نیز مسدود کرد که تلاش برای برقراری راه های این مناطق ادامه دارد.

باقری از اعزام اکیپ های امدادی به منظور امدادرسانی به روستاهای محاصره در توفان خبر داد و بیان کرد: توفان شدید شن از شب گذشته تاکنون موجب تخریب ۲۰ واحد مسکونی در شهرستان ریگان شد.

وی با اشاره به اینکه محور ترانزیتی ریگان به چابهار شب گذشته به مدت یک ساعت به دلیل بروز پدیده گرد و غبار مسدود بود افزود: با تلاش نیروهای راهداری این محور بازگشایی و تردد در آن جاری شد.

فرماندار ریگان از بین رفتن پوشش گیاهی و افزایش کانون های بحران فرسایش بادی را دلایل بروز گرد و غبار شدید در این شهرستان برشمرد و خواستار تخصیص اعتبارات ملی در این زمینه شد.

باقری عنوان کرد: پروژه مالچ پاشی به مدت ۲ سال در این شهرستان تعطیل شده که این امر بر مشکلات اهالی شهرستان ریگان افزوده است.

ریگان تا مرکز استان کرمان ۲۸۵ کیلومتر فاصله دارد و بعد از خوزستان دومین نقطه کانون بحران فرسایش بادی در کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =