ادامه تعطیلی کتابخانه های عمومی گیلان در بحران کرونا

رشت – ایرنا- مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان اعلام کرد: تعطیلی کتابخانه های عمومی استان در زمان حاضر بدلیل رفع نشدن خطر شیوع کرونا تا ۲۲ فروردین ماه تعطیل است.

پریسا کرمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعطیلی شامل ستاد مرکزی و ادارات شهرستانی این مجموعه نشده و نیروهای ستادی کتابخانه های عمومی گیلان به طور شیفتی، در محل کار حضور می یابند.
وی ادامه داد: بدلیل شیوع ویروس کرونا و الزام قرنطینه خانگی فعالیت این نهاد در بخش فضای مجازی افزایش یافت که مسابقه کتابخوانی و دعوت مردم به پویش های متعدد کتاب خوانی از جمله این فعالیت ها است.
وی ،از مردم استان خواست حال که روزگار چنان شده که بدلیل حفظ سلامت و  مبارزه با ویروس کرونا ناچار به ماندن در خانه هستیم از دنیای کتاب های مجازی غافل نشوند و به شبکه مجازی کتابخوانان بپیوندند.
کرمی خاطرنشان کرد:شبکه مجازی کتابخوانان در سایت نهاد کتابخانه های عمومی کشور جانمایی شده و فرصت مغتنمی برای گذران روزهای کرونایی است.
وی یاداور شد: از زمان شیوع ویروس کرونا در گیلان کتابخانه های عمومی استان تعطیل و  روند گندزدایی از آنها برای روزهای پسا کرونا انجام شد.
کرمی  ادامه داد : پویش های  ترویجی متعددی در راستای اهتمام و ترغیب به کتابخوانی شکل گرفت و جریمه امانات کتاب بخشوده شده است.
 مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان  توصیه کرد به جای سفر به مناطق کشور در این بحران مبارزه با ویروس کرونا به دنیای شگفت انگیز کتاب سفر کنیم و فرزندانمان را تشویق کنیم کتاب بخوانند.
هرگونه تغییر در ساعات فعالیت کتابخانه ها، نحوه خدمات رسانی به مراجعان و نیز موارد دیگر از طریق پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان به نشانی www.gilanpl.ir   به آگاهی عموم مردم خواهد رسید.
 در پی شیوع ویروس کرونا و به منظور جلوگیری از گسترش این بیماری؛ کتابخانه های عمومی استان گیلان از اوایل اسفندماه تعطیل اعلام شده است.
بیش از ۶۵ هزار نفر  عضو فعال ۱۰۰ باب کتابخانه عمومی در استان گیلان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =