پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه شازند تولید شد

اراک - ایرنا - مدیرعامل پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند گفت: پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون لیتر بنزین یورو چهار پارسال در این واحد پالایشگاهی تولید شد.

«غلامحسین رمضان‌پور» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: بنزین تولیدی این پالایشگاه در سال گذشته حدود ۲۰ درصد نیاز سوخت کشور را تامین کرده و بخش عمده آن در استان‌های تهران، البرز و مرکزی به مصرف رسیده است.

وی ادامه داد: ۶۱۰  میلیون لیتر بنزین سوپر سال گذشته در شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند تولید و در نقاط مختلف کشور و استان مرکزی توزیع شد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند بیان کرد: تولید نفت گاز(گازوییل) نیز در  این واحد پالایشگاهی پارسال به بیش از سه میلیارد و ۷۵۰ میلیون لیتر رسید.

رمضان‌پوریادآور شد: در سال ۹۸ همچنین ۵۳۰ میلیون لیتر نفت سفید یورو چهار در شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند تولید شد و این فرآورده درمناطقی که از نعمت گاز برخوردار نیستند مصرف شده است.

وی اضافه کرد: خوراک شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند پارسال  بیش از ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون لیتر بود که به مشتقات مختلف نفتی تبدیل و به نقاط مختلف کشور ارسال شد. 

مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا تولید به‌هیچ عنوان در این واحد پالایشگاهی متوقف نشده و روزانه بیش از ۱۶ میلیون لیتر بنزین در این واحد تولید می‌شود.

شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) تولیدکننده بنزین یورو ۴ و یکی از مهمترین پالایشگاه های نفت کشور است که به‌عنوان بزرگترین پالایشگاه تک واحدی ایران در سال ۱۳۷۲ با ظرفیت اسمی ۱۵۰ هزار بشکه در روز راه‌اندازی شد.

این شرکت نخستین پالایشگاهی است که کار مطالعه و عملیات اجرای آن بعد از انقلاب اسلامی و در نخستین سال بعد از جنگ تحمیلی آغاز شد.

ظرفیت این پالایشگاه پس از مدتی با تلاش و کوشش نیروهای متعهد و متخصص به ۲۵۰ هزار بشکه در روز رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =