۱۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۷:۳۸
کد خبرنگار: 984
کد خبر: 83737463
۰ نفر

برچسب‌ها

هفته ‌سرد و برفی پیش روی ساکنان اردبیل

اردبیل - ایرنا- ساکنان اردبیل از شنبه تا پنجشنبه هفته سرشار از دگرگونی‌های جوی به شکل بارش باران ، برف ، تندبادهای موقت و کاهش محسوس دما پیش رو دارند.

براساس تازه ترین نقشه‌های هواشناسی و تصاویر ماهواره‌ای از  شنبه با وزش شدید باد و افزایش تراکم ابرهای بارانزا بارش‌ها به شکل باران و در بعضی نقاط مستعد و بلندی‌ها تگرگ و برف در پهنه گسترده ای از استان اردبیل آغاز می‌شود و تا قبل از ظهر یکشنبه ادامه می‌یابد.

مدیرکل مدیریت بحران اردبیل با استناد به پیش‌بینی هواشناسی و احتمال وقوع سیلاب، برخورد صاعقه و خسارت بر اثر بارش  باران و تگرک از ساکنان این استان خواست موارد ایمنی را رعایت کنند.

فرهاد عبدالعلی‌پور خودداری از قرار گرفتن در مسیر سیلاب و فضاهای باز بیرون از مناطق مسکونی و نیز احتیاط در رانندگی در جادهای مه گرفته و لغزنده را ازجمله این موارد دانست.

از حوالی ظهر یکشنبه به شکل موقت هوایی کم‌ و بیش پایدار با وزش بادهای لحظه‌ای بر استان اردبیل حاکم می‌شود تا اینکه از عصر دوشنبه با رخنه شاخه سرد یک جبهه قدرتمند از عرض‌های بالاتر بارش برف و باران از نوار شمالی استان اردبیل آغاز و از سپیده دم سه‌شنبه ضمن افزایش برودت هوا و شدت بارش ها گستره آن به نقاط مرکزی و جنوبی استان  کشیده می‌شود. 

بارش برف به شکل‌متناوب تا پنجشنبه در استان اردبیل ادامه می‌یابد.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به کاهش محسوس دما و بارش برف در بیشتر نقاط این استان از کشاورزان خواسته است تا موارد احتیاطی را برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به درختان و مرغداری‌ها و نظایر آن رعایت کنند.

اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی از وضعیت هوای بسیار متغیر برخوردار است. در بعضی سالها نفوذ توده هوای سرد عرض های شمالی تر سبب حاکمیت هوای سرد و ریزش برف در منطقه و وارد آمدن خساراتی به فرآورده های باغی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =