کلیسای مریم مقدس ۳دستگاه الکتروکاردیوگراف به بیمارستان انزلی هدیه کرد

انزلی-ایرنا- کلیسای مریم مقدس انزلی برای کمک به درمان بیماران در شهرستان ۳ دستگاه الکترو کاردیوگراف به بیمارستان شهید بهشتی اهداء کرد.

رییس شورای خلیفه گری ارامنه انزلی گفت: در شرایط بحرانی شیوع کرونا،  ارامنه نیز خود را موظف به  همراهی با هم میهنان خود دانسته ، دست به اقدامی نوعدوستانه زده و ۳ دستگاه الکترو کاردیوگراف به ارزش ۳۱۰ میلیون ریال  ؛ از سوی کلیسای مریم مقدس به بیمارستان شهید بهشتی بندرانزلی اهدا شد.

سیمون ترهوسپیانس اظهار داشت: پیش از این نیز کمک های مادی و معنوی دلگرم کننده ای نیز  تحت عنوان بسته های حمایتی و بهداشتی از سوی اسقف اعظم ارامنه تهران و شمال کشور برای خانواده های ارمنی بندرانزلی ارسال شده است.

قدمت کلیسای حضرت مریم مقدس انزلی به سال ۱۸۷۴ میلادی بازمی گردد.

بر اساس شواهد تاریخی سابقه اسکان ارامنه در شمال ایران به سال ‎۱۱۵۰ شمسی باز می گردد.ارامنه شهرستان بندرانزلی که در سال های نه چندان دور حدود چهار هزار نفر برآورد می شدند؛ بتدریج برای کسب و کار و تحصیل به شهرهای بزرگ ایران و سایر کشورها مهاجرت کردند.

در طول این سال ها همواره دوستی، مودت و درک متقابل بین مسیحیان و مسلمانان انزلی وجود داشته و آنان آیین های یکدیگر را محترم شمرده و در غم و شادی هم شریک بوده اند.گیلان در حال حاضر تنها  ۴۲ نفر ارامنه دارد  که ۳۰ نفر در انزلی ساکن هستند .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha