بیمار ۱۰۰ ساله قمی کرونا را شکست داد

قم – ایرنا – پس از حاج علی اکبر ۸۹ ساله و پیرمرد ۱۰۶ ساله قمی، حالا پدر شهید افشاری نیز در ۱۰۰ سالگی توانست با شکست کرونا از بیمارستان مرخص شود تا نشان دهند که همچنان دود از کنده بلند می شود و می شود شاخ این غول بی شاخ و دم کرونا را شکست.

پدر شهید محمد علی افشاری که در ۱۰۰ سالگی مبتلا به کرونا شده بود، پس از یک دوره درمان در بیمارستان فرقانی قم بهبود یافت و از بیمارستان ترخیص شد. وی هنگام ترخیص از بیمارستان، ضمن قدردانی از کادر درمانی بیمارستان فرقانی قم برای تمامی پزشکان و پرستاران دعای خیر کرد.

پیش از این نیز در ۱۶ فروردین ماه، بیمار ۱۰۶ ساله قمی که مبتلا به ویروس کرونا شده بود، از بخش داخلی بیمارستان فرقانی این استان ترخیص شد.این بیمار پس از ۱۴ روز با بهبودی مرخص شد.

یک بیمار قمی نیز در ۸۹ سالگی با تلاش مدافعان سلامت توانست ویروس کرونا را شکست داده و سلامتی خود را به دست آورد؛ حاج علی‌اکبر شیرین کلام نیمه اسفندماه پس از مشاهده علائمی همچون تب، ضعف شدید بدن و بی‌اشتهایی توسط فرزندان خود به بیمارستان فرقانی قم منتقل و پس از بررسی وضعیت جسمانی از سوی پزشکان با تشخیص احتمال ابتلا به ویروس کرونا بستری شد.

بیماری حاج علی‌اکبر حدود ۲۰ روز به طول انجامید، اما خوشبختانه درنهایت با بهبودی و ترخیص وی از بیمارستان همراه گشت و همین موضوع باعث خوشحالی کادر درمان از این موفقیت و انتشار تصاویر پزشکان و پرستاران در کنار این بیمار بهبودیافته در رسانه‌های استان قم شد.

بر اساس آخرین اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، تاکنون ۵۵ هزار و۷۴۳ نفر در کشور به‌طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان‌باختگان کرونا در کشور به ۳۴۵۲ نفر رسیده است.

 شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =