رعایت فاصله اجتماعی برای مقابله با کرونا ضروری است

خرم آباد- ایرنا- فرماندار شهرستان دورود گفت: در صورت رعایت فاصله‎گذاری اجتماعی و دستورالعمل‎های بهداشتی تا دو هفته آینده وضعیت این شهرستان پایدار می شود.

مجتبی بیرانوند روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: شرط پایداری و کنترل کرونا در دورود همکاری مستمر مردم است همانگونه که در۱۳ فروردین این مورد را همگان رعایت کردند .
وی تصریح کرد: افرادی که پس از ۱۲ فروردین به کرونا مبتلا شده اند در خود اظهاری گفته اند که ما در جریان دید و بازدید ایام عید به این بیماری مبتلا شده ایم و این مساله اهمیت فاصله گذاری اجتماعی را دو چندان می کند.
وی اظهار داشت: ادارات دولتی از امروز شنبه با یک سوم پرسنل شروع بکار خواهند کرد اما بازار همچنان تعطیل است .
وی گفت: برخی صنوف از جمله فروشگاه های مواد غذایی، نانوایی، قصابی باید ساعت کاری را افزایش دهند، اما صنوفی نظیر آرایشگران، رستوران ها و دیگرواحدهایی که فعالیت آنان ضروری نیست باید کاملا تعطیل شوند. 
وی گفت: ادارات باید به طور مرتب ضد عفونی  و با رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی مانع تجمعات شوند.
فرماندار دورود با بیان اینکه در این شهرستان ۵۰ سازمان مردم نهاد با همکاری گروه های جهادی، دانشجویان و ورزشکاران خدمات مفیدی را به شهر و روستاها ارائه کرده اند افزود: تا کنون ۱۰ هزار عدد ماسک و ۵۰۰ سبد غذایی رایگان بین نیازمندان توزیع شده است.
بیرانوند با بیان اینکه طرح غربالگری از طریق سامانه ۴۰۳۰ بیش از ۹۸ درصد جمعیت دورود را پوشش داده است گفت: غربالگری حضوری  نیز با جدیدت در دورود در حال اجرا است .
وی گفت: دو مرکز غربالگری بیماران مبتلا به کرونا در دورود راه اندازی شده و روزانه بیش از ۲۰۰ نفر در این مراکز توسط پزشکان خیر غربالگری می شوند.
وی اظهار داشت: تمامی ایستگاه های راه آهن دورود بجز موارد ضرورت تعطیل است این در حالیست که روزانه هزارو ۲۰۰ مسافر از اندیمشک به دورود تردد داشت که اکنون این رقم به صفر رسیده است .
وی با اشاره به جمعیت بالای عشایر این شهرستان گفت: مصوب شده عشایر کوچرو تا ۱۵ اردیبهشت وارد شهرستان نشوند.
بیرانوند با تقدیر از مردم در همکاری با ستاد مبارزه با کرونا گفت: برای رسیدن به شرایط عادی نیامند حمایت و همکاری همه جانبه مردم هستیم، شهروندان در صورت رسیدن به شرایط عادی باید باز هم رعایت کنند تا  کرونا از کشور ریشه کن شود .
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =