عباس: رژیم اشغالگر قدس مسؤول سلامت اسرای فلسطینی است

تهران- ایرنا- «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین جمعه شب گفت: مسؤولیت سلامت اسرای فلسطینی بر عهده رژیم اشغالگر قدس است.

به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، عباس افزود: ما از رژیم اشغالگر درخواست کردیم تا اسرای فلسطینی در بند را آزاد کند و مسؤولیت سلامت آن‌ها در این شرایط بر عهده این رژیم است.

وی افزود: وضع فوق العاده در فلسطین برای ۳۰ روز دیگر تمدید شد تا امکان مدیریت شیوع کرونا و حمایت از بهداشت عمومی و امنیت و ثبات در این مرحله بغرنج وجود داشته باشد.

عباس با بیان اینکه تلاش تشکیلات خودگردان برای مهار کروناست، از مردم خواست تا به دستورات و توصیه های صادره از سوی دولت برای مقابله با کرونا عمل کنند.

رییس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین از فلسطینی های ساکن در اردوگاه های آوارگان و اهالی قدس شرقی نیز خواست تا در این شرایط سخت و پیچیده ای که دارند، توصیه ها و نکات بهداشتی را رعایت کنند.

در همین پیوند «محمد اشتیه» رییس دولت فلسطینی با اعلام اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ نفر دیگر به کرونا مبتلا شدند، گفت: شمار مبتلایان به این ویروس به ۱۹۳ نفر رسیده است.

شیوع ویروس کرونا  «کووید-۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین پس از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha