گوترش از حمایت کشورها از طرح آتش بس در کشورهای درگیر جنگ استقبال کرد

تهران- ایرنا- « آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: کشورها و سازمان های مردم نهاد و رهبران مذهبی از طرح پیشنهادی وی برای برقراری آتش بس در کشورهای درگیری جنگ بدنبال شیوع گسترده ویروس کرونا استقبال کرده اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، «آنتونیو گوترش» روز جمعه به وقت محلی در کنفرانسی خبری در نیویورک اعلام کرد: ۷۰ کشور، سازمان مردم‌نهاد، رهبران مذهبی و بیش از یک میلیون نفر با امضای توماری به صورت آنلاین از درخواست ۱۰ روز پیش وی برای آتش‌بس در کشورهای درگیر جنگ حمایت کرده‌اند.
وی افزود که یازده کشور درگیر در تحولات کامرون، جمهوری آفریقای جنوبی، کلمبیا، لیبی، میانمار، فیلیپین، سودان جنوبی، سودان، سوریه، اوکراین و لیبی بر تمایل و استقبال خود برای برقراری آتش‌بس را ا تاکید کرده اند.
با این حال، گوترش اظهار کرد: البته مشکلاتی در مقابل اجرای آتش‌بس وجود دارد.
دبیرکل سازمان ملل گفت: باید تنها یک جنگ در دنیای ما وجود داشته باشد و آن جنگ مشترک علیه کروناست.
وی با هشدار درباره اینکه کرونا در حال حرکت به سوی همه مناطق درگیر جنگ است، از همه دولت‌ها، گروه‌ها و مردم خواست که «از همه طرف‌های درگیر در دنیا بخواهند که سلاح خود را زمین بگذارند.»
دانشگاه جان هاپکینز آمریکا اعلام کرد که تاکنون یک میلیون و ۴۱ هزار و ۱۲۶ نفر در جهان به کرونا مبتلا شده و ۵۵ هزار و ۱۳۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =