واکنش معاون شهردار تهران به حضور معتادان در میدان شوش

تهران - ایرنا - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران‌ با اشاره به حضور معتادان در میدان شوش اعلام کرد: تعطیلی و تعلیق فعالیت برخی مراکز نگهداری معتادان عامل این وضع است.

محمدرضا جوادی یگانه روز جمعه در صفحه توییتر خود نوشت: شهرداری تهران⁩ با تمام ظرفیت گرمخانه‌ها و ۲۴ساعته به بی‌سرپناهان کمک می‌کند ولی تعطیلی و تعلیق فعالیت برخی مراکز نگهداری معتادان عامل این وضع است.

معاون شهردار تهران ادامه داد: ناگزیری بی‌سرپناهان از زندگی در خیابان، آنها را از ⁧حق شهروندی⁩ محروم نمی‌کند و تامین سرپناه برایشان وظیفه همه دستگاه‌ها است.

به گزارش ایرنا، در چند روز گذشته انتشار تصاویر و فیلم‌هایی از حضور معتادان در شرایط شیوع کرونا و تاکید بر حضور شهروندان در خانه برای مبارزه و جلوگیری از انتقال این بیماری در فضای مجازی منتشر شره و واکنش‌هایی را از سوی مسئولان و فعالان اجتماعی در پی داشته است.
سیدمالک حسینی سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به حضور معتادان در میدان شوش پایتخت در پی تعطیلی مراکز نگهداری از این افراد اعلام کرد: زحمات چند ساله نیروی انتظامی با تعطیلی این مراکز نقش برآب شد.
حسینی همچنین در نشست خبری مجازی با هشدار نسبت به حضور معتادان متجاهر به دلیل تعطیلی مراکز ماده ۱۶ در پی بیماری کرونا و ایجاد پاتوق‌هایی توسط آنان در مناطق پاکسازی شده پایتخت گفت: مسئولان در این زمینه باید تصمیم جدی اتخاد کنند.
بیماری کرونا که از روزهای پایانی بهمن ماه کشور را درگیر کرده براساس اعلام روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۵۳ هزار و۱۸۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۳هزار و ۲۹۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۷ هزار و ۹۳۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
کودکان کار، زباله گرد و افراد آسیب دیده بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =