مادر سه شهید مشهدی به فرزندان شهیدش پیوست

مشهد-ایرنا- زهرا زاده حسن، مادر شهیدان علی، عباس و محمد امیر حسین پور به علت کهولت سن و سکته مغزی روز پنجشنبه ۱۴ فروردین ماه در سن ۷۵ سالگی به فرزندان شهیدش پیوست.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، مراسم تشییع این مادر فداکار به خاطر جلوگیری از اجتماعات در راستای پیشگیری از همه گیری ویروس کرونا برگزار نشد و پیکر این اسوه صبر و استقامت در قطعه صالحین بهشت رضا (ع)  مشهد به خاک سپرده شد.
حجت الاسلام حسین معصومی مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران خراسان رضوی طی پیامی درگذشت این مادر فداکار را تسلیت گفت و برای بازماندگان از خداوند متعال صبر جزیل مسئلت کرد.
 شهیدان عباس و محمد امیر حسین‌پور به ترتیب در هشتم آذر ۱۳۴۵ و نهم مرداد ۱۳۴۹ چشم به جهان گشودند و در ۳۱ اردیبهشت ۱۳۶۱ در شلمچه و ۱۸ فروردین ۱۳۶۶ در عملیات کربلای هشت به شهادت رسیدند. گلزار شهدای بهشت رضا (ع) مشهد و گلزار شهدای خواجه ربیع این شهر میزبان پیکر شهیدان عباس و محمد امیر حسین‌پور است.
جانباز ۷۰ درصد علی حسین پور نیز اول فروردین ۱۳۴۱ متولد و در عملیات رمضان منطقه کوشک از ناحیه چشم، پا و صورت مجروح شد و پس از سال‌ها تحمل مجروحیت در پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ در قم به جمع برادران شهیدش پیوست و پیکرش در گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) قم در جوار همرزمان شهیدش به خاک سپرده شد.
شهید علی حسین پور پس از جنگ تحمیلی مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه هرمزگان و در سال‌های اخیر نماینده جامعهالمصطفی العالمیه در کشورهای شرق آسیا بود.
همچنین داماد این خانواده شهید حمید رضا مختارزاده نیز اول خرداد ۱۳۴۴ چشم به جهان گشود و در اول اردیبهشت ۱۳۶۶ به شهادت رسید.
خراسان رضوی ۱۷ هزارو ۲۷۹ شهید در راه حفظ کیان کشور و آرمان‌های انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =