جریمه و توقیف بیش از ۸۰ خودرو در جاده‌های خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: بیش از ۸۰ دستگاه خودرو که طرح فاصله گذاری اجتماعی را در معابر برون شهری استان رعایت نکرده بودند، جریمه و یا توقیف شدند.

ولی الله حیاتی روز جمعه با بیان اینکه ۲۱ نقطه ورودی استان توسط ۸۸۲ نیروی مستقر کنترل می شود، اظهار داشت: تاکنون تعداد جریمه های ۵۰۰ هزارتومانی صادره برای خودروهای متخلف ۸۵ مورد بوده و ۶ دستگاه خودرو نیز توقیف شده است.

وی تعداد افراد غربالگری شده سراسری خراسان شمالی را ۷۹ درصد جمعیت استان اعلام کرد و افزود: وضعیت مراجعه مردم به مراکز خرید مایحتاج عمومی و وضعیت کالاهای اساسی در مراکز خرید عادی است.

معاون سیاسی استاندار با بیان اینکه در ۲۴ساعت گذشته ۳ هزار و ۹۱۵ خودرو از استان خارج شده است که نسبت به روز قبل ۴۱ درصد کاهش و در مقایسه با سال قبل ۸۳ درصد کاهش داشته است، تصریح کرد: از ورود ۳۰۲ دستگاه خودرو و خروج ۲هزار و ۹۶۵ دستگاه دیگر نیز ممانعت شده است و ۷۰۴ دستگاه خودرو به سمت کمربندی ها هدایت شده اند.

حیاتی افزود: وضعیت مصرف بنزین روزانه در استان ۲۶۷ هزار لیتر بوده که نسبت به سال قبل ۶۰ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه هفت واحد صنفی در ۲۴ ساعت گذشته پلمب شده است، خاطرنشان کرد: از ۹۸ مورد بازدید از اصناف و مراکز خدماتی از دیروز تاکنون انجام شده است به ۸۰ مورد تذکر،  ۶ مورد اخطار کتبی و ۵ مورد اخذ تعهد کتبی صورت گرفته است.

طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس‌ها، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیر ضروری در سطح کشور، مصوب ستادملی مدیریت و مقابله با کرونا از بامداد جمعه هشتم فروردین ماه آغاز و تا بیستم ماه جاری اجرا می‌شود.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =