صنوف به صورت تدریجی و مرحله به مرحله بازگشایی خواهند شد

تهران-ایرنا- رییس اتاق اصناف تهران گفت: اصناف همکاری گسترده‌ای با ستاد ملی مبارزه با کرونا داشتند زمان و ترتیب اولویت برای شروع فعالیت واحدهای صنفی پس از تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف تهران،«قاسم نوده فراهانی» ضمن اشاره به نشست اتاق اصناف با وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ادامه‌دار شدن تعطیلی‌ واحدهای صنفی خبر داد و خاطرنشان ساخت: مقرر شد واحدهای صنفی بصورت تدریجی و مرحله به مرحله از تاریخی مشخص بازگشایی شوند.

وی ادامه داد: هنگام بازگشایی نکاتی از جمله  بازنگشتن به شرایط قبل از لحاظ بهداشتی، تاثیرات بازگشایی و یا بسته بودن اصناف از لحاظ اقتصادی و مدیریت در جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و سلامتی هموطنان لحاظ شده است و طی جلسات کارشناسی و ارزیابی‌های تخصصی ترتیب صنوف تعیین خواهد شد.

فراهانی با بیان اینکه مصوبات نشست به ستاد ملی کرونا ارسال و پس از تصویب نهایی ابلاغ و لازم الاجراست،گفت:  زمان و ترتیب اولویت برای شروع فعالیت واحدهای صنفی پس از ابلاغ، اعلام خواهد شد.

وی تصریح کرد: در این ایام تنها فروشگاه‌ها و مراکز عرضه اقلام ضروری به روی مردم باز خواهند بود و هیچ یک از واحدهای صنفی که در این ایام تعطیل بوده‌اند شروع به فعالیت صنفی نخواهند کرد.

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: صنوف ارائه دهنده خدمات ضروری‌تر در اولویت قرار خواهند گرفت و برای صنوفی که فعالیت آن‌ها با تجمع مردم همراه خواهد بود برنامه‌ریزی جداگانه خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =