خط انتقال آب جکیگور شهرستان سرباز ترمیم و وارد مدار شد

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: وقوع ۲ سیلاب در این شهرستان منجر به تخریب خط انتقال آب‌ مجتمع روستایی جکیگور و قطع آب روستاییان شده بود که با مساعد شدن شرایط قسمت‌های آسیب دیده خط انتقال ترمیم و شرایط آبرسانی، پایدار شده است.

علیرضا قاسمی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پس از وقوع سیلاب سوم و چهارم فروردین در جنوب سیستان و بلوچستان و قطع آب روستای جکیگور شهرستان سرباز  با وجود ارسال لوازم و تجهیزات مورد نیاز جهت رفع حادثه، متاسفانه به دلیل حجم سیلاب و بالا بودن سطح آب عملیات بازسازی متوقف و آبرسانی سیار در برنامه قرار گرفت. 

وی افزود: با مساعد شدن شرایط، قسمت‌های آسیب دیده خط انتقال ترمیم، پمپ‌ها استارت و مخزن مجتمع جکیگور آبگیری و شرایط آبرسانی فراهم شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان ادامه داد: تاسیسات آبرسانی ۴۲ روستایی که در سیل قبلی دچار حادثه شده بود و همچنین ۲۱ روستایی که در سیلاب اخیر آسیب دیده‌اند، لایروبی، بازسازی و  در مدار بهره‌برداری قرار دارند.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط شیوع کرونا و افزایش چشم گیر مصرف آب، از شهروندان درخواست می‌شود که نهایت صرفه جویی در مصرف آب را داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =