۹ شکارچی متخلف در اردبیل به مراجع قضایی معرفی شدند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از دستگیری ۹ شکارچی متخلف در ایام تعطیلات نوروز خبر داد.

سعید شهند روز جمعه گفت: این شکارچیان با تشدید گشت و کنترل در مناطق تحت حفاظت و با حضور شبانه‌روزی ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان در پاسگاه‌های محیط‌بانی شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند. 

او افزود: از این متخلفان لاشه ۲ راس کل و بز، ۲۰ قطعه کبک و یک سر خرگوش کشف و ضبط شد. 

وی اظهارداشت: همچنین از شکارچیان تعداد ۱۱ قبضه سلاح شکاری شامل ۶ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز، پنج قبضه سلاح شکاری مجاز به همراه تعدادی فشنگ ساچمه‌زنی و گلوله‌زنی کشف و ضبط شد. 

او با تقدیر از همکاری شهروندان و عدم حضور آنها در مناطق حفاظت شده گفت: با وجود شرایط خاصی که به دلیل وجود ویروس کرونا ایجاد شده، محیط‌بانان در این ایام در پاسگاه‌های محیط‌بانی حضور داشته و به گشت و کنترل در مناطق پرداختند و تمام موارد بهداشتی از جمله ضدعفونی پاسگاه‌ها هم انجام شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل افزود: امسال ۹ بهله پرنده شکاری، یک سر تشی و یک قلاده گرگ با تلاش محیط‌بانان و پس از مداوا و تیمار در طبیعت رهاسازی شدند. 

وی از مردم و علاقه‌مندان به محیط زیست خواست در صورت مشاهده هرگونه شکار و صید غیرمجاز، آتش‌سوزی، قطع اشجار، تخریب و آلودگی محیط زیست مراتب را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۴۰، یا تلفن ادارات شهرستان‌ها اطلاع دهند.

استان اردبیل به دلیل شرایط خاص اقلیمی و جغرافیایی و تنوع زیستی بالا ۳۵۳ گونه جانوری اعم از پرندگان، جانوران وحشی، دوزیستان، ماهیان و مارها را در اکوسیستم‌های آبی و خشکی خود جای داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =