آغاز رزمایش ارتش برای مقابله با ویروس کرونا در ایوان

ایلام- ایرنا- رزمایش مقابله ارتش منطقه غرب کشور با ویروس کرونا امروز جمعه با شعار لبیک یا خامنه ای در سطح شهر ایوان آغاز شد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور در حاشیه این رزمایش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این طرح در قالب قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا اجرا می شود، اظهار داشت: این رزمایش یک روزه با عنوان لبیک یا خامنه‌ای و ارتش فدای ملت برگزار و اقداماتی نظیر شستشو و استریل، ضدعفونی مناطق مختلف شهر ایوان انجام می شود.

امیر سرتیپ فرهاد آریان فر افزود: این رزمایش بیولوژیکی با همکاری تیپ ۱۸۱ زرهی شهرستان اسلام آباد غرب از توابع استان کرمانشاه برگزار و چندین دستگاه خودرو و پرسنل ارتش اقدام به ضد عفونی معابر مختلف این شهر می کنند.

وی تاکید کرد: پیش از اجرای این طرح ارتش جمهوری اسلامی مستقر در منطقه غرب کشور، اقداماتی مانند آماده سازی بیمارستان های ارتش، یگان های بهداشت و درمان گروهان های جنگ نوین ، ضدعفونی و گندزدایی سطح شهرها و پادگان ها و پخش مواد ضدعفونی کننده در بین شهروندان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام داده است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور گفت: برای مهار و نابودی و یروس کرونا، ارتش جمهوری اسلامی از همه ظرفیت و امکانات بیولوژیکی خود بهره برده و همراه وزارت بهداشت و ستاد کرونا وارد میدان عمل شده است.

امیر سرتیپ آریان فر با بیان اینکه مسوولیت و ماموریت رزمایش تامین سلامت مردم است، تاکید کرد: رزمایش دفاع بیولوژیک تنها بخشی از پازل دفع ویروس را انجام می دهد و تکمیل این عملیات مشارکت و همکاری همه‌جانبه مردم را می‌طلبد.

وی ادامه داد: موفقیت و حصول نتیجه این عملیات به همکاری تمامی شهروندان در عدم خروج از منزل بستگی دارد، انتظار می‌رود مردم در خانه‌های خود بمانند و از رفتن به تفریح و خارج شدن از منزل خودداری کنند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا کاهش یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =