۳۴ واحد صنفی تربت‌حیدریه مهر و موم شد

تربت‌حیدریه - ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه از مهر و موم ۳۴ واحد صنفی این شهرستان به علت رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی در راستای کنترل و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا خبر داد.

علی رستمی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، با قدردانی از مردم در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به ویژه در روز طبیعت افزود: مردم تربت‌حیدریه جلوه‌هایی از نوع دوستی و همراهی با مسوولان را در این ایام به نمایش گذاشتند و امیدوارم با همکاری یکدیگر بتوانیم در آینده نزدیک شاهد قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و کاهش شیوع این بیماری باشیم.

وی ادامه داد: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و اعمال محدودیت و ممنوعیت‌ها، با همکاری ۵۵۰ نفر از عوامل اجرایی، نظامی، انتظامی، شوراهای اسلامی، دهیاران و پایگاه‌های مقاومت بسیج در این شهرستان اجرا شده و حدود ۲۸ هزار نفر از مردم منطقه توسط نیروهای هلال احمر و گروه‌های درمانی در مبادی ورودی شهر، غربالگری شده‌اند.

وی از کاهش ۹۰ درصدی تردد خودروها در روز ۱۳ فروردین نسبت به مدت مشابه پارسال در این شهرستان خبر داد و گفت: مصرف بنزین در تربت‌حیدریه از ۹ تا ۱۵ فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۶۰ درصد کاهش یافت.

رستمی افزود: از آغاز اجرای طرح محدودیت و ممنوعیت تردد خودرو در روزهای پایانی تعطیلات نوروز، ۱۲ دستگاه خودرو توقیف و ۷۲ راننده متخلف هر یک پنج میلیون ریال جریمه شدند. 

وی از شهروندان خواست ضمن صبوری، کنترل استرس، مسوولیت پذیری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی و عمومی، با مسوولان همکاری بیشتر داشته باشند تا شاهد ریشه‌کنی بیماری کرونا باشیم.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =