۳ واحد تولیدی خراسان جنوبی به اقلام بهداشتی اختصاص یافت

بیرجند - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با توجه به شرایط کشور و شیوع بیماری کرونا، سه واحد تولیدی استان به تهیه و تولید اقلام بهداشتی اختصاص یافته است.

داود شهرکی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی کارخانه‌ها خط تولید خود را تغییر داده‌اند و روزانه ۱۰ تا ۱۵ هزار اسپری محلول ضدعفونی کننده دست تولید و در سطح استان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه نیازهای بهداشت و درمان با توجه به اولویت‌ها تامین شده است اظهار داشت: تقاضای بیش از حد سبب شد که کارخانه‌ها خط تولید خود را تغییر داده یا بیشتر کنند ما نیز اجازه ندادیم به ظرفیت تولید لطمه وارد شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: هنوز درخصوص اقلام بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در استان با کمبود مواجه هستیم.

وی گفت: باید در این خصوص سرمایه‌گذاری بیشتری انجام شود لذا در سال جاری با همراهی و تحمل مردم، شرایط بهتری را رقم خواهیم زد تا رضایت مردم را به‌ دست بیاوریم.

براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۵۰ هزار و ۴۶۸ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد کل جانباختگان کرونا در کشور به ۳ هزار و ۱۶۰ نفر رسید.

اخبار مرتبط